Největší koncert Zrní

Největší koncert Zrní

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Příběh tatarské ženy v gulagu

Debut mladé tatarské autorky je napsán ve stylu klasických ruských románů o údělu jedince na pozadí dějinných událostí. Odehrává se v Sovětském svazu mezi lety 1930 a 1946 a vypráví o Zulejce, která je po smrti manžela poslána na Sibiř do pracovního tábora. V drsných podmínkách gulagu ji drží při životě jen syn, který se odtud v 16 letech pokouší utéct.

Guzel Jachina: Zulejka otevírá oči
Prostor, 2017

Divadelní festival v Hradci Králové

I letos, už počtrnácté, odstartuje novou divadelní sezonu v královéhradeckém Klicperově divadle festival českých velkých malých divadel Čekání na Václava, který je orámován dvěma dny české státnosti. Kromě dvou premiér domácího souboru se představí třeba pražský Činoherní klub, Divadlo na Jezerce, Divadlo v Dlouhé nebo brněnské Divadlo Polárka.

Festival Čekání na Václava probíhá v Hradci Králové od 28. září do 28. října 2017.

Chlapi nepláčou

Jeden z nejvýraznějších filmů letošního karlovarského festivalu, originální epilog traumat jugoslávské války, si odtud odnesl zvláštní cenu poroty. Dej se odehrává v opuštěném horském hotelu, kde probíhá psychologický experiment s válečnými veterány. Je evidentní, že se schyluje k dramatu, protože zážitky z války z 90. let ve veteránech zanechaly viditelné stopy.

Chlapi nepláčou.
Bosna a Hercegovina / Slovinsko / Chorvatsko / Německo, drama, 2017, 98 minut.
Film vstupuje do českých kin 5. října 2017.

Festival inspirovaný odkazem Havla

Národní divadlo pořádá první ročník mezinárodního festivalu, který nabídne tu nejlepší světovou činohru. Kromě ambice založit tradici divadelní přehlídky chce Národní divadlo festivalem upozornit na bezpráví, zdůrazňovat lidská práva a vybízet k slušnému chování. Jedná se o hodnoty, které vyznával Václav Havel, jehož odkaz vznik festivalu inspiroval.

Festival Pražské křižovatky pořádá Nová scéna Národního divadla do 8. října 2017.

Doupě Jakuby Katalpy

Po úspěšných Němcích přichází Jakuba Katalpa s mnohovrstevnatým románem ze současnosti. Zachycuje osamělou Květu, která si ve sklepě domu buduje doupě, Akiko Ikedaovou umírající v Americe na rakovinu a Vietnamku, jež přijíždí do Česka, aby pomohla dceři s obchodem. Osudy všech žen se přitom v jednom okamžiku protnou v Praze.

Jakuba Katalpa: Doupě
Host, 312 stran.

Dokumentární fotografie z dnešního Iráku

Výstava představuje dnešní Irák očima mladé generace dokumentárních fotografů pocházejících především z iráckého Kurdistánu. Ti díky znalosti lokálního prostředí, kultury a historie a přístupu do míst, oblastí a komunit, které zůstávají nepřístupné zahraničním fotožurnalistům, nabízejí návštěvníkům unikátní pohled napříč zemí.

Výstava je k vidění v Centru současného umění DOX v Praze do 8. ledna 2018.

Největší koncert Zrní

Kapela Zrní uspořádá největší samostatný koncert ve své historii, během něhož pokřtí své nejnovější album Jiskřící. V jeho první části hudebníky doprovodí Filharmonie Hradec Králové, ve druhé části zazní písně z aktuální desky, přičemž některé doplní vystoupení taneční skupiny DEKKADANCERS.

Kapela Zrní zahraje v pražském Foru Karlín 11. listopadu 2017.

Výstava signatáře Charta 77

V galerii Arthouse Hejtmánek probíhá vůbec první výstava osobitého sochaře Milana Beránka (*1936), signatáře Charty 77. Beránkovy plastiky, kolorované objekty i asambláže ze dřeva přitom na poslední chvíli, krátce před stěhováním umělce z jeho bytu, zachránil sběratel a akademický malíř Tomáš Hejtmánek.

Výstava je přístupná do 5. listopadu v galerii Arthouse Hejtmánek v Praze-Bubenči.

6. října 2017