Mezinárodní filmový festival

Uma Thurman uvede na karlovarském festivalu oba díly Kill Bill

Mezinárodní filmový festival
Uma Thurman uvede na karlovarském festivalu oba díly Kill Bill

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jedna z hlavních hvězd letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Uma Thurman uvede osobně v letním kině v Karlových Varech oba díly filmu Kill Bill od Quentina Tarantina. Na poslední tiskové konferenci před pátečním zahájením festivalu to oznámili pořadatelé.

„Červenec je ideální pro natáčení filmů. Umu Thurman jsme oslovovali, ale vždy do toho přišla práce. Oslovovali jsme ji před festivalem, ale pak shodou okolností byl Karel Och v Cannes, kde Uma Thurman předsedala porotě a tam už to dostalo konkrétní podobu,“ uvedl prezident festivalu Jiří Bartoška.

Uma Thurman přijede v pátek a na slavnostním zahájení festivalu převezme Cenu prezidenta MFF. Podle Bartošky se zdrží zřejmě do pondělka. V plánu má pak ještě návštěvu Prahy.

Mezi další oznámené hosty festivalu budou francouzští herci Céline Sallette a Lambert Wilson. Osobně uvedou na festivalu francouzský snímek Korporace. Wilson patří mezi přední francouzské herce, ale hrál i v amerických velkofilmech, například ve filmech Matrix Revolution nebo Matrix Reloaded. Salletteová si zahrála například ve filmech Sofie Coppolové nebo ve filmu Clinta Eastwooda Život po životě.

Uma Thurman na festivalu v Cannes (17. 5. 2017) - Foto: Shutterstock

Herci Sherwan Haji a Simon Al-Bazoon představí na festivalu film Akiho Kaurismäkiho Druhá strana naděje, příběh syrského uprchlíka hledajícího azyl ve Finsku.

Festival letos uvede na 170 celovečerních hraných a dokumentárních filmů. Počet projekcí dosáhne asi 500. Podle výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchy pokračuje snaha festivalu raději promítat méně filmů ale vícekrát. „Tak aby i fanoušci, kteří přijedou jen na několik dní, mohli vidět vybraný film. Také se snažíme oživit druhý festivalový víkend, například promítáním úspěšných filmů ze soutěží nebo vystoupením špičkových dýdžejů v pátek a sobotu 7. a a 8. července,“ řekl Mucha.

,

28. června 2017