KULTURNÍ TIPY

Punkrocková nálož od Billy Talent

KULTURNÍ TIPY
Punkrocková nálož od Billy Talent

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Interpol slaví 15 let od debutu

Po dvou letech se do Prahy vrací americká indie skupina Interpol. Zahraje tu v rámci turné k 15. výročí od vydání svého debutového alba Turn On The Bright Lights, které mnozí fanoušci považují za nejzdařilejší. Momentálně kapela v čele se zpěvákem Paulem Banksem pracuje v New Yorku na své šesté desce, která vyjde v roce 2018.

Kapela Interpol zahraje 9. srpna 2017 v Lucerna Music Baru.

Punkrocková nálož od Billy Talent

Kanadská punkrocková skupina Billy Talent v Česku poprvé vystoupila v roce 2007 jako předskokan My Chemical Romance. Po deseti letech už vyprodávají vlastní koncerty a vystupují jako headlineři na festivalech, třeba na královéhradeckém Rock for People. V Praze odehrají koncert ke své zatím poslední desce Afraid of Heights.

Koncert se uskuteční 3. srpna 2017 na hlavním dvoře pivovaru Staropramen na pražském Smíchově.

Plakát kapely Billy Talent - Dustin Rabin

Nová fakta o šumavských převaděčích

Kniha přináší příběhy šumavských převaděčů přes hranici tvořenou železnou oponou. Každý beletrizovaný příběh je dokumentován fakty a doplněn faktografickým komentářem a dobovými i současnými fotografiemi. Autorovi se totiž podařilo čerpat z dosud neprobádaných archivních materiálů, které náhodou unikly skartaci.

Vilém Hrach: Šumava…  hranici přecházejte po půlnoci.
Cattacan, 304 stran.

Andy Warhol na zámku

Ve Velkém sále zámku Holešov nedaleko Kroměříže je vystaveno 130 exponátů krále pop-artu, grafika, malíře a filmového a reklamního tvůrce Andyho Warhola. K vidění jsou třeba varianty portrétu Mao Ce-tunga, dvě kolekce Marilyn Monroe, nechybí plechovky Campbellovy polévky ani obaly gramofonových desek.

Výstava Andy Warhol I‘m OK je na zámku Holešov k vidění do 1. října 2017.

Nobelista, který ztratil chuť psát

Čerstvý Nobelista Daniel Mantovani se místo rozhovorů a pozvání na akce uzavře do sebe. Má pocit, že už není provokatérem, ale jen položkou ze seznamu povinné četby. Až kvůli ocenění váženého občana se vrací do rodného města v argentinském zapadákově, kde zjišťuje, že úspěch se neodpouští. Vrátí mu to chuť do psaní?

Vážený občan
Argentina/Španělsko, drama/komedie, 2016, 117 minut.
Do českých kin film vstupuje 3. srpna 2017.

Penelope Cruz ve Francově Španělsku

Po druhé světové válce se do fašistického Španělska začínají sjíždět filmaři. Generál Franco je nadšený z myšlenky velkolepého filmu o královně Isabele I. Netuší však, že je filmový štáb plný amatérů a že jedinou skutečnou hvězdou zůstává Macarena Granada (Penélope Cruz), která několik let natáčela v Hollywoodu.

Španělská královna
Španělsko, komedie/drama, 2016, 128 minut.
Film je v tuzemských kinech k vidění od 3. srpna 2017.

Ukázka soudobé švýcarské architektury

Současná švýcarská architektura vzbuzuje trvalý a zasloužený zájem. Na výstavě v Praze ji prezentuje ateliér Bearth & Deplazes, který sází na konstrukci, materiál a jednoduchou, ale působivou estetiku motivů. Ateliér získal více než 30 ocenění – třeba za vinařství Gantenbain či technicky náročnou chatu Monte-Rosa na Zermattu.

Výstavu Amurs můžete navštívit v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze do 31. srpna 2017.

Galerie Jaroslava Fragnera

Knižní krimi thriller z Mongolska

V druhém thrilleru z Mongolska přivádí francouzský spisovatel s pseudonymem Ian Mannok na scénu už známé postavy – komisaře Jerúldelgera s kolegyní Ojún. Jejich vyšetřování se odehrává na pozadí politických intrik a korupce, v zemi, jež se pomalu vypořádává s dědictvím minulosti. Příběh čtenáře zavede i do Ruska, Číny či Francie.

Ian Manook: Kruté časy
Kniha Zlín, 484 stran.

3. srpna 2017