Opatření na tenisovém turnaji

Wimbledon se nesmí stát oslavou Corbyna. Pořadatelé udělali opatření

Opatření na tenisovém turnaji
Wimbledon se nesmí stát oslavou Corbyna. Pořadatelé udělali opatření

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Tenisový klub All England Lawn Tennis and Croquet Club (AELTC) má speciální opatření, aby se na nejslavnějším tenisovém turnaji na světě Wimbledonu neobjevovaly jakékoliv projevy podpory vůdce labouristů Jeremy Corbyna nebo jakákoliv jiná politická vyjádření. Jeho příznivci se na sociálních sítích totiž domlouvali, že na Wimbledonu budou skandovat „Oh Jeremy Corbyn“, jako tomu bylo například na hudebním festivalu v Glastonbury, píše The Telegraph.

Organizátoři turnaje vydali přísný zákaz politických sloganů během Wimbledonu, který začíná v pondělí. Prohlášení AELTC zakazuje veškeré předměty nebo oblečení nesoucí politické prohlášení. U vstupní brány do areálu bude i nápis „Žádná politická hesla!“.

„Nechceme, aby lidé využili akci jako platformu pro jejich názory,“ řekl mluvčí AELTC. Ke sledování turnaje byl totiž do královské lóže pozván i vůdce labouristů Jeremy Corbyn a organizátoři Wimbledonu chtějí zabránit tomu, aby se opakovala scéna z červnového hudebního festivalu v Glastonbury, kdy tisíce nadšenců skandovalo popěvek „Oh Jeremy Corbyn“.

Na sociálních sítích jeho příznivci začali sdílet příspěvky, kde se těšili na příležitost opět si společně zaskandovat. „Proč se těším na Wimbledon? Slyším v hledišti píseň Jeremy Corbyna,“ napsal Mouad Elhmaidi na Twitteru. „Pojď na Wibledon a zpívej co nejhlasitěji můžeš! Oh Jeremy Corbyn!“ uvedl další z fanoušků.

Skandování na počest Corbyna zaznělo i při nědělním zápase ragbyového týmu British and Irish Lions s Novým Zélandem ve Wellingtonu. 

V roce 2011 muselo být zabráněno vstupu španělských aktivistů, protože se chystali protestovat na jednom ze zápasů Rafaela Nadala. Jednalo se o přívržence hnutí M-15, které rozpoutalo sérii demonstrací ve Španělsku, za níž stála občanská iniciativa Skutečná demokracie HNED a více než dvě stě malých sdružení. Demonstrace začaly 15. května 2011 a rozšířily se do 58 španělských měst.

Wimbledon je nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj na světě. Představuje třetí ze čtyř událostí nejvyšší kategorie – Grand Slamu, každoročně hranou na přelomu června a července v jihozápadní londýnské části Wimbledon.

, nel

2. července 2017