Zpívající umělci

Zpívající umělci

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jung o aspektech mužství

Švýcarský psychiatr a psychoterapeut nevěděl, jak se vyrovnat s komplikovaným vztahem k vlastnímu otci. Ve své práci se proto mimo jiné zaměřil na problematiku muže, který se snaží získat vědomou nezávislost na silách reprezentovaných matkou. Kniha je výborem Jungových statí, přednášek, dopisů i rozhovorů s ním.

Carl Gustav Jung: Aspekty mužství
Nakladatelství Portál, 232 stran.

Dějiny porodnictví

Výstava nabízí pohled do historie asistence při porodech od individuální asistenční péče až po vznik zdravotnických porodnických institucí v Praze. Návštěvníky s vývojem porodnictví seznámí porodní bába Ludmila K. inspirovaná ženou, která na pražské univerzitě babický kurz v roce 1824 studovala.

Výstava je k vidění do 15. října 2017 v Muzeu hlavního města Prahy.

Všední život ruské básnířky

Román finské spisovatelky vypráví životní příběh ruské básnířky Mariny Cvětajevové a její dcery Ariadny Efronové na pozadí událostí po Říjnové revoluci. Cvětajevová byla celebrita a později vyděděnkyně moskevských uměleckých kruhů, kterou semlela ideologická mašinerie Sovětského svazu.

Riikka Pelo: Náš všední život
Nakladatelství Kniha Zlín, 454 str.

Sexuální násilí na Balkáně

Ve vlaku se prostitutka Marika, která v sebeobraně zabije svého klienta, setká s Janou, jež se po letech vydává na chatu uprostřed lesů. Ženy spolu stráví tři dny, během nichž se potýkají se vzájemnou nedůvěrou i vlastní minulostí. Psychologické drama řeší důsledky sexuálního násilí a utrpení žen na Balkáně.

Tři dny v září
Makedonie / Kosovo, 2015, 90 minut, drama
V kinech od 4. května 2017.

Z filmu Tři dny v září - Balkanfilm

Přehlídka filmů tchajwanského režiséra

Hou Hsiao-hsien, držitel ceny za nejlepší režii z Cannes, se narodil v Číně, ale brzy se s rodiči přestěhoval na Tchaj-wan. Ve svých filmech, které minimálně zatěžuje mluveným slovem, se zabývá otázkami národní, kulturní i politické identity a ptá se v nich, co to znamená být Tchajwanec nebo jaký je osud čínské kultury.

Přehlídka filmů Hou Hsiao-hisena v pražském kinu Ponrepo probíhá do 10. května 2017.

Režisér Hou Hsiao-hsien - Yao Hung-I

Jsme cizinci. Tady i tam

Mladý švédský umělec Jakub Šimčík původem z Čech, který odtud s rodinou emigroval, se ve své tvorbě zabývá hledáním identity. V brněnské Galerii G99 představí tři videoinstalace propojené tématem migrační historie své rodiny, doplněné o fotografie a další dokumentační materiál.

Výstava je k vidění do 11. června 2017 v Domě umění města Brna.

Zpívající umělci

Kapela Finský barok ve skutečnosti neexistuje. Uskupení kolem umělců Františka Skály a Jiřího Černického se samo charakterizuje jako alternativa k hudbě a má kořeny hluboko v českém undergroundu. Na žádném vystoupení této hudební performance nechybí nadsázka a legrace.

Koncert se uskuteční 10. května 2017 v Divadle Archa v Praze.

Finský barok - www.frantaskala.com

Islandská elektronika a saxofon

Islandská indie elektronická kapela Vök, založená v roce 2013, bývá přirovnávána k známějším The XX. Pro hudbu Vök je typická kombinace hlasu zpěvačky Margrét, chladné elektroniky, kytar a především neobvyklého použití saxofonu. V Česku zahrají podruhé, aby tu představili svoje třetí album.

Kapela Vök zahraje 11. května 2017 v pražském Paláci Akropolis.

4. května 2017