CLINTONOVÁ NA VEŘEJNOSTI

Clintonová kritizuje republikány. Vybízí ke vzdoru

CLINTONOVÁ NA VEŘEJNOSTI
Clintonová kritizuje republikány. Vybízí ke vzdoru

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Hillary Clintonová se na jednom ze svých prvních veřejných vystoupení od loňských voleb netajila kritikou republikánů a nové vlády. Podle televize CNN šlo o první významné politické poznámky Clintonové od prohry v loňských prezidentských volbách. Na konferenci před podnikatelkami v San Francisku v úterý o své prohře žertovala a řekla, že nikde jinde než zde by nebyla raději s výjimkou Bílého domu.

Ve svých kritických poznámkách nejmenovala prezidenta Donalda Trumpa, ale adresovala je republikánské administrativě. Nelíbí se jí její snaha zrušit reformu zdravotnictví minulé vlády ani to, že do vysokých funkcí dosadila minimum žen. Podle Clintonové je zastoupení žen ve vysokých funkcích „nejnižší za několik generací“.

Prohlásila, že ji šokoval hojně publikovaný snímek zachycující skupinu republikánských poslanců – mužů při debatě o pojištění žen v rámci zdravotní péče. Neopomenula se zmínit o parodii, která oběhla sociální sítě a na níž shromáždění staří psi rozhodují o péči o kočky. Zamítnutí pokusu zrušit zdravotní program zvaný Obamacare v Kongresu označila za „vítězství všech Američanů“.

Hillary Clintonová - FOTO: Shutterstock

Bývalá ministryně zahraničí kritizovala USA za to, že nemají národní program mateřské dovolené a že ti, kdo k ní mají přístup, patří k zaměstnancům s nejvyššími platy. Podle ní by měl pomoci soukromý sektor. „Vy máte tu moc, byli jste to vy, kdo vymyslel, jak dostat počítače do našich rukou,“ prohlásila.

Vyzvala přítomné, aby vzdorovaly akcím, které odporují americkým hodnotám a k nimž řadí vyvolávání podezření vůči uprchlíkům. „To je špatná politika, která poškodí národ a povede naši zemi špatným směrem,“ řekla.

Jejím novým heslem je „vzdorovat, trvat na svém, vytrvat a zapojit se“. „Budu s vámi na každém kroku této cesty,“ sdělila Clintonová.

,

29. března 2017