Hra o trůny

Hra o trůny má vrcholit. Scéna s Edem Sheerenem však fanoušky rozladila

Hra o trůny
Hra o trůny má vrcholit. Scéna s Edem Sheerenem však fanoušky rozladila

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Po více než roční pauze odstartovala další série slavného seriálu televize HBO Hra o trůny. Do úplného konce úspěšného seriálu zbývá pouze 12 epizod, každý nový díl proto mezi fanoušky budí pozdvižení. Nejnovější díl, kterým odstartovala předposlední série seriálu, většinu z nich nezklamal. Na rozdíl od scény se slavným britským zpěvákem Edem Sheerenem.

První díl 7. série fanoušky sice fanoušky neohromil velkými scénami ani velkým posunem v ději, ale zajímavě připravil půdu pro následující epizody. Jak už bývá u premiérových dílů zvykem, divákům hlavně připomněl v jaké situaci se hlavní postavy nachází a jak jsou mezi nimi rozložené síly.

Někteří fanoušci proto tento díl označují spíše jako nultý než první. To, že vše teprve začíná, zmiňuje v seriálu i jedna z hlavních postav Daenerys. Ta na konci dílu pronesla krátkou větu, která ovšem podle většiny fanoušků dokonale shrnuje celou první epizodu: „Můžeme začít?“.

Ed Sheeren ve Hře o trůny Foto: HBO

Bez pochyby nejdiskutovanější scénou prvního dílu je ovšem ta, ve které se objevil slavný britský zpěvák Ed Sheeran. Spousta fanoušků ji považuje za zbytečnou až trapnou. Sheeran si ve scéně jak jinak než zpívá a jeho zpěv uslyší jedna z hlavních postav Arya Starková. Diví se, že tuto píseň nezná a Sheeran jí odpoví, že písnička je nová.

Některým fanouškům celá tato scéna připomíná product placement a k dokonalosti podle nich chybí jen to, aby Sheeran vytáhl své nové CD z kapsy a nabídl ho mladé hrdince.

Seriál Hra o trůny vznikl na motivy zatím nedokončené série románů amerického spisovatele George Raymonda Richarda Martina (68) nazvané Píseň ledu a ohně. Název dostal tento britsko-americký seriál televize HBO podle první části Martinovy rozsáhlé epické ságy. Martin se podílel na scénářích k několika epizodám.

Sága o lásce, zradě a boji o moc si získala příznivé recenze mimo jiné za herecké výkony i příběh, od některých si ale vysloužila kritiku za velkou míru násilí.

Při posledním rozdávání amerických televizních cen Emmy získal seriál loni v září rekordních 12 cen a s celkovými 38 výhrami se tak stal seriálem s největším počtem cen v historii této soutěže. Také jeho sledovanost rostla s každou sérií. Zatímco finále té první v premiéře v roce 2011 viděly v televizi asi tři miliony diváků, k poslednímu dílu šesté série usedlo k televizi loni asi 8,9 milionu diváků.

Všechny předchozí série měly deset dílů, ta nejnovější sedmá jich má jen sedm. Fanoušci se ale už mohou těšit příští rok či ten další na osmou sérii. Ta by ovšem podle tvůrců měla být v takovémto formátu asi poslední.

Scéna z 1. dílu 7. série - Foto: HBO

Nicméně letos v květnu televize HBO oznámila, že po odvysílání osmé série chystá takzvané spin-offy, tedy jakési odvozeniny. Jejich sepsáním zatím pověřila čtyři scenáristy, kteří by měli spolupracovat s autorem předlohy Martinem. Zatím není jasné, jakou formu nové příběhu budou mít, zda půjde o kratší sérii, celovečerní filmy či série ve stylu dosavadní Hry o trůny.

, , mh

20. července 2017