Náhlé odvolání?

V Trutnově odvolali šéfa nemocnice. ANO to označilo za akt zvůle

Náhlé odvolání?
V Trutnově odvolali šéfa nemocnice. ANO to označilo za akt zvůle

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Krajské předsednictvo hnutí ANO v Královéhradeckém kraji zásadně nesouhlasí s náhlým odvoláním ředitele trutnovské nemocnice Romana Koudeleho a hlavní sestry Libuše Fidlerové. Podle ANO nelze odvolání hodnotit jinak než jako akt zvůle, vyplývá z prohlášení, které poskytla krajská manažerka hnutí Darina Kricnarová. Koudeleho z funkce předsedy představenstva odvolal Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který řídí činnost krajských nemocnic.

Náměstek hradeckého hejtmana Aleš Cabicar (TOP 09), který je i předsedou dozorčí rady holdingu, novinářům minulý týden řekl, že důvodem odvolání bylo dlouhodobé neřešení napětí a interpersonálních rozporů v nemocnici. Konkrétní důvody však Cabicar a předseda Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Miroslav Procházka ani na opakované dotazy neuvedli. Vedením trutnovské nemocnice je nyní pověřen Martin Šimák. Procházka řekl, že by nový ředitel, který vzejde z výběrového řízení, mohl nastoupit 1. května nebo dle dohody.

Hnutí ANO v hradeckém kraji v loňských krajských volbách zvítězilo se ziskem 13 mandátů, ale skončilo v opozici poté, co se na vytvoření krajské vlády dohodli zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09. Koalice má v zastupitelstvu 24 mandátů z 45.

Podle Hnutí ANO byl ředitel Koudele odvolán nečekaně a bez udání důvodů. Podle prohlášení bylo jediným známým faktem to, že mu byla vytýkaná údajná nečinnost týkající se nevhodného chování hlavní sestry a také to, že neřešil její vedlejší pracovní aktivity, na které upozornil anonymní e-mail.

Hnutí ANO uvedlo, že e-mail nepravdivě popisuje chování hlavní sestry vůči zaměstnancům a pacientům. „Je zcela přirozené, a zachoval by se tak asi každý, že se ředitel Koudele odmítl anonymní dehonestací hlavní sestry zabývat. Osobně jej nikdo s těmito výhradami neseznámil, ani s ním v tomto smyslu nekomunikoval,“ uvedlo hnutí v prohlášení.

Hlavní sestra Fidlerová podle ANO vedla na částečný pracovní úvazek domov pro seniory, tuto činnost vykonávala mimo pracovní dobu v nemocnici a především v době dovolené. „Navíc na tuto skutečnost upozornila při výběrovém řízení a uvedla, že vedlejší činnost omezí, což také učinila. Velmi smutné je, že před jejím odvoláním nikdo nepovažoval za slušné s ní nepravdivé informace uvedené v anonymu projednat. Neměla tak možnost se hájit,“ dodalo hnutí ANO.

,