Na Fundlift přijíždí Favorit. Legendární značka kol je zpět

Na Fundlift přijíždí Favorit. Legendární značka kol je zpět

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Favorit. Slavná česká značka jízdních kol s dlouholetou historií, nyní kompletně revitalizovaná. Držitelem práv k legendární značce kol je společnost Favorit Czechoslovakia. Do jejích dluhopisů lze investovat přes investiční platformu Fundlift za úrok sedm procent ročně. Výše emise je 10 milionů korun, na Fundliftu jde o dosud rekordní částku.

Nová kola Favorit s použitím tradičních prvků designu a nejmodernějších technologií se úspěšně vyrábí a prodávají od roku 2015. Každé kolo je vyrobeno ručně na míru zákazníkovi a velikost a geometrie rámu tak dokonale odpovídají proporcím jezdcova těla. Favorit dosud na trhu představil čtyři varianty „life-style“ jízdních kol určených pro čtyři různé styly jízdy. Na jaře 2016 firma také znovu uvedla na trh závodní kola Favorit, nové a super výkonné stroje, které navazují na legendární F-jedničky a na nichž nově jezdí i česká reprezentace.

Kompletně revitalizovaná kola Favorit získala nejprestižnější světová ocenění pro produktový design za tento rok, RedDot Design Award 2016 a iF Design Award 2016.

Kolo Favorit - Foto: Roklen24

Vzhledem k velkému exportnímu a domácímu prodejnímu potenciálu poptává společnost Favorit Czechoslovakia financování formou vydání dluhopisu na zvýšení kapacity výroby v prostorech původního výrobního závodu Favorit v Rokycanech, na rozšíření produktového portfolia a nákup komponentů především od globálních výrobců v Japonsku s cílem zkrátit dodací lhůtu ze současných dvanácti týdnů na čtyři. Všem investorům, kteří investují do dluhopisu Favorit 7/2020 nabízí firma zajímavé investiční pobídky při nákupu kol.

„Vlastnit kolo Favorit byl svého času sen každého kluka a mnohdy se na něj stávaly dlouhé fronty. Když jsme na počátku definovali budoucí směřování značky Favorit, vytyčili jsme si za cíl vyrábět kola, která budou krásná, spolehlivá, bezúdržbová, lehká a snadná na ovládání. Kola, která budou přinášet svým majitelům čistou radost z jízdy,“ říká majitel a ředitel firmy Favorit Czechoslovakia Richard Galovič.

Kolo Favorit - Foto: Roklen24

“Jízdní kola Favorit mají téměř stoletou historii, na kolech této značky byla Česká republika úspěšně reprezentována na olympiádách a mistrovstvích světa, více než milion kol byl vyroben a prodán po celém světě. Po sametové revoluci ale firma úplně zmizela z trhu. To, co se podařilo týmu Richarda Galoviče v posledních pěti letech, je obdivuhodné. Slavná česká značka byla znovuuvedena na trh, nová kola Favorit jsou krásná a přitom mají skvělé jízdní vlastnosti. Ocenění Red Dot Design Award a iF Design Award dostali v minulosti výrobky firem Apple, BMW, Bose, Porsche a další, proslavené svým designem. Pro výrobky s takovým oceněním existuje poptávka po celém světě,“ říká šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

6. září 2016