The Residents, Loos a Tůma

The Residents, Loos a Tůma

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Tajemní inovátoři

The Residents je skupina s experimentálním přístupem nejen k hudbě a novým médiím, bývají považováni za autory prvního videoklipu v dějinách hudby. Vystupují maskovaní, nedávají rozhovory. Po oslavě 40. výročí založení připravili nový velkolepý program.           

The Residents, Palác Akropolis, Praha, 9. 2. 2019 od 19.30.

 

Loosova vila

Winternitzova vila je poslední realizovaná budova Adolfa Loose. Postavil ji jako rodinné sídlo pro pražského právníka během pouhého jednoho roku a má mnoho shodných prvků s možná známější Műllerovou vilou. Prohlédnout si ji můžete při komentovaných prohlídkách.           

Komentované prohlídky Winternitzovy vily, Praha, do 22. 9. 2019, www.loosovavila.cz.

 

Hledač světla

Stanislav Tůma se narodil v Chebu, ale „osudnou“ se mu stala Malá Strana, kde žil a pracoval, v Praze také zemřel. Procestoval celou severní Evropu, USA, Afriku, vystavoval v evropských muzeích a galeriích, v Holandsku vydal fotografickou knihu s básněmi Jaroslava Seiferta.           

Stanislav Tůma – Roky měřené světlem, Leica Gallery, Praha, do 3. 3. 2019.

 

Fenomény 60. let

Autorská výstava s podtitulem „Jak jsme žili v šedesátých letech“ připomíná každodenní život Čechoslováků ve zmíněné době, a sice prostřednictvím tiskovin, fotografií, nábytku, oděvů, hraček atd. Výstava vznikla za pomoci veřejnosti, která zapůjčila dnes již cenné předměty.           

Retro 60’, Sládečkovo vlastivědné muzeum, Kladno, do 10. 2. 2019.

 

Svérázná inspektorka

Na pomezí dvou policejních okrsků jsou nalezeny kosterní ostatky, což způsobí inspektorce Stoneové nemalé problémy – musí spolupracovat s bývalým parťákem, bez svého týmu… Šestá detektivka z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotiny se v angličtině prodal už milion výtisků.           

Angela Marsonsová: Pohřbená pravda, Kalibr 2018, 392 stran.

 

Portrét dobrého člověka

Časosběrný dokument Pavla Jurdy je citlivým portrétem zasloužilého sokola a obyčejného člověka s neobyčejnou vitalitou a ideály. Snímek obsahuje rodinná videa i archivní filmové materiály, vezme nás na jedinou japonskou benzinku v Evropě, strahovský stadion nebo do New Yorku.           

Dobrý život sokola Bendy, režie: Pavel Jurda, premiéra: 7. 2. 2019.

 

O důvěře na střeše

Starý nevraživý profesor Rypar nalezne na střeše svého domu mladého Vietnamce Songa, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě. Profesor mu poskytne azyl i za cenu, že musí slevit ze svých zásad a střecha se musí rozšířit. Jak dopadne jejich soužití?          

Na střeše, režie: Jiří Mádl, premiéra: 7. 2. 2019.

 

Na veselé veselce

Bill se žení, z rozlučky se svobodou si toho už moc nepamatuje, a tak ani netuší, jak je možné, že se probudil ve svém novomanželském apartmá ještě před svatbou, navíc s cizí ženou. Rozjíždí se sled nečekaných situací, které mění dokonalou svatbu v dokonalé peklo.          

Robin Hawdon: Dokonalá svatba, Národní divadlo moravskoslezské, Ostrava, premiéra: 7. 2. 2019.

 

Týdeník ECHO

7. února 2019