Republikána Pence přivítali sousedé duhovými vlajkami

Republikána Pence přivítali sousedé duhovými vlajkami

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Současný guvernér Indiany Mike Pence se stěhuje do Washingtonu, D. C., kde bude dvacátého ledna jmenován viceprezidentem. Poklidný přesun republikánského guvernéra ale překazila spontánní akce budoucích sousedů. Ti vyvěsili na svých domech duhové vlajky, které jsou symbolem pro homosexuály. Pro konzervativního politika, který například nechce homosexuály v armádě, to bylo nemilé přivítání, píše deník The Independent.

Obyvatelé předměstí Chevy Chase se rozhodli uvítat budoucího prezidenta vyvěšením duhových vlajek. Nechtěli tím ale dát na obdiv svou orientaci ale pouze chtěli popíchnout nového nájemníka. Republikán Mike Pence se totiž profiluje jako tvrdý konzervativec, který usiluje o zákaz potratů a je také proti sňatku homosexuálů.

Ve svých dřívějších prohlášeních chtěl také zamezit službu homosexuálním vojákům. Podle něj se „vojenská služba neslučuje s homosexuály, protože jejich přítomnost oslabuje soudržnost jednotky“. Guvernér Pence se chtěl zasadit také o omezení toku peněz lidem bojujícím s virem HIV. Ušetřené peníze pak chtěl investovat do pomocných skupin, kde by se homosexualita pomocí terapie léčila.

Obyvatelé předměstí Washingtonu, D.C., ve kterém získala devadesátiprocentní podporu demokratka Hillary Clintonová, chtěli aby vyvěšené vlajky byly „přátelským symbolem“. Jeden z obyvatel dokonce řekl, že doufá ve změnu některých jeho názorů, uvádí deník The Independent.

Mike Pence se na předměstí Chevy Chase stěhuje do dočasného domu. Do viceprezidentského domu se přestěhuje až po inauguraci 20. ledna 2017.

5. prosince 2016