Skandály aerolinek

Další agrese stevarda v letadle. Udeřil ženu s dítětem v náručí

Skandály aerolinek
Další agrese stevarda v letadle. Udeřil ženu s dítětem v náručí

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Letecké společnosti mají v poslední době velké problémy při jednání se svými pasažéry. Nejnovější skandál se týká společnosti American Airlines, na palubě jejíhož letadla měl jeden ze stevardů udeřit ženu, která přitom držela v náručí své malé dítě. Na záběrech přímo z letadla je později vidět verbální konflikt mezi stevardem a jedním z cestujících. 

Celá událost se odehrála na letišti v San Franciscu, odkud mělo vzlétnout letadlo American Airlines do Dallasu. Svědek incidentu Surain Adyanthaya, který později nahrál video na svůj facebookový profil popsal, že na začátku celé události stál zaseknutý kočárek jedné z pasažérek letu. Právě ten jí měl následně vytrhnout z ruky jeden ze stevardů. Ženu přitom navíc stihl uhodit.

Samotný záběr krátkého videa začíná až v momentě, kdy matka brečí s dítětem v náručí. V tomto momentě se na scénu dostává další z cestujících, který se zvedl ze svého sedadla a požadoval po ostatních členech posádky vysvětlení a jméno stevarda. Když se údajný agresor opět objeví, začne se do něj muž verbálně opírat. „Raději se od toho držte dál,“ poradí mu zpočátku stevard. „Tak mě bouchni, no tak bouchni mě,“ přejde do protiútoku zaměstnanec aerolinky. „Vždyť ani nevíš, o co tu jde,“ snaží se ještě bránit. „Je mi jedno, o co jde. Málem jsi zranil díte,“ odvětí mu pasažér. 

Letecká společnost se okamžitě poté, co video proniklo do zpravodajství BBC, NBC News a dalších médií, za jednání svého zaměstnance omluvila. „To, co můžeme vidět na videu, rozhodně neodráží naše hodnoty, nebo to, jak chceme jednat s pasažéry,“ píše se v prohlášení aerolinky. Firma zároveň s tím přiznala, že stevarda dočasně postavila mimo službu. 

Jako kompenzaci za způsobené trauma žena obdržela volnou letenku pro sebe i svou rodinu, kterou může využít pro další cestu do Dallasu. 

Skandál American Airlines se odehrál jen krátce poté, co museli podobný problém řešit v jiné aerolince United Airlines. Společnost chtěla ve zcela zaplněném letounu z Chicaga do Louisville dát na poslední chvíli přednost své posádce mimo službu, která druhý den opět nastupovala na směnu. Kvůli tomu museli čtyři cestující stroj opustit. Jeden ze čtyř náhodně vybraných lidí se ale odmítl svého místa vzdát, přestože aerolinky v takových případech poskytují kompenzace. Letištní ochranka proto muže násilím z letadla vyvlekla. Akcie United Continental Holdings, což je mateřský podnik United Airlines, po incidentu výrazně ztratily na hodnotě.

Pasažérku American Airlines měl na palubě letadla udeřit jeden ze stevardů. - Foto: Facebook Surain Adyanthaya

 

, pf

23. dubna 2017