Bezbranná a frustrovaná císařovna Sissi

Bezbranná a frustrovaná císařovna Sissi

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Po Bábovkách přichází detektivka

Knihkupectví ještě před samotným vydáním označovaly novinku Radky Třeštíkové za bestseller. „Tak trochu jiná detektivka“ začíná jednu březnovou sobotu, kdy je nalezena postřelená Michaela. Ta si ale po probuzení z bezvědomí nepamatuje ani osudný den, a navíc ani celý uplynulý rok. Policie je při vyšetřování bezradná.

Radka Třeštíková: Osm
Motto, 384 stran.

Kanadský film o Ukrajincích

Film vypráví osud milenců vtažených do pustošícího řádění Josefa Stalina a jeho genocidní politiky namířené proti Ukrajině ve 30. letech. Mladý umělec Jurij se snaží přežít hladovění, věznění a mučení, aby svou dětskou lásku Natálku zachránil před hladomorem, programem na vyhladovění obyvatelstva, který zabil miliony Ukrajinců.

Trpká úroda
Kanda, drama/romantický/válečný, 2017, 104 minut.
Film je v českých kinech od 15. června 2017.

Plakát k filmu Trpká úroda - Blue Sky Film

Nohavica napsal hudbu pro balet

Po deseti letech od vzniku autorského tanečního divadla Sólo pro tři přichází Petr Zuska se Sólem pro nás dva, na němž je patrná nejen dramaturgická návaznost. Podle Zusky obsahuje baletní představení, ke kterému napsal hudbu Jaromír Nohavica spolu s Beatou Bocek, kteří oba pocházejí z Těšína, více rovin.

Baletní představení uvádí Nová scéna Národního divadla v Praze.

Plakát k baletnímu představení - Národní divadlo

Animovaná Auta od Pixaru potřetí

Závoďák Blesk McQueen chce všem dokázat, že nepatří do starého železa a že je pořád nejlepším závodním autem na světě. Zpátky do hry mu má pomoci mladá talentovaná trenérka Cruz Ramirezová, která by přitom sama chtěla prorazit. Velkolepý návrat na závodní trůn chce Blesk předvést ve finále závodu o Zlatý píst.

Auta
USA, animovaný/dobrodružný/komedie/rodinný, 2017, 100 minut.
Auta 3 mají v kinech premiéru 15. června 2017.

První ročník festivalu bratří Formanů

Divadlo bratří Formanů se po deseti letech vrací do Česka s novým představením Deadtown. Při této příležitosti zakládají synové slavného režiséra Miloše Formana festival ARENA 2017. Kromě dalších divadelních představení nabídne festival na břehu Vltavy v centru Prahy také koncerty, tančírnu a dílny pro děti.

Festival ARENA 2017 probíhá od 14. do 18. června na pražské Smíchovské náplavce u Železničního mostu.

Ze hry Deadtown - Divadlo bratří Formanů

Rychlé šípy pro 21. století

Pět nejlepších kamarádek si chce užít léto na skautském táboře, jenže jim plány hatí tříoké lišky, vodní příšery nebo zdivočelí skauti z chlapeckého tábora. Záleskautky, za nimiž stojí autorský kvartet, se staly kultem. Série několikrát získala „komiksového Oscara“ a plánuje se její celovečerní filmové zpracování od studia 20th Century Fox.

Grace Ellisová, Noelle Stevensonová, Shannon Wattersová, Brooke A. Allenová – Záleskautky
Paseka, 128 stran.

Iva Bittová na Respect Festivalu

Respect Festival zve už podvacáté do Prahy umělce především z žánru world music. Letos nabídne křest nového alba Ivy Bittové a Čikori nebo vystoupení projektu Junun, u jehož vzniku stál kytarista Jonny Greenwood z Radiohead. Nepůjde ale jen o hudbu – festival doprovází bohatý dětský program a také široká nabídka jídel z celého světa.

Respect Festival 2017 se uskuteční ve dnech 17.–18. června na louce pod Bruselskou cestou u Výstaviště Holešovice v Praze.

Iva Bittová & Čikori - Goout.net

Bezbranná a frustrovaná císařovna Sissi

Ostravské divadlo v české premiéře nastudovalo drama Viliama Klimáčka Sissi (Útěky Alžběty Rakouské). Demytizující současná slovenská hra představuje Alžbětu – všestranně nadanou a obdivovanou císařovnu – i tak, jak ji neznáme. Poodhaluje její tajemství, vykresluje ji jako osamocenou, frustrovanou a trpící ženu.

Hru uvádí Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě.

Ze hry Sissi (Útěky Alžběty Rakouské) - Radovan Šťastný

 

15. června 2017