Horáček nabídl petiční stánky

Drahoš odmítá Horáčkovu nabídku: Jsme z ní v rozpacích

Horáček nabídl petiční stánky
Drahoš odmítá Horáčkovu nabídku: Jsme z ní v rozpacích

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Prezidentský kandidát Michal Horáček už získal potřebných 50 000 podpisů, své petiční stánky tak chce poskytnout i dalším zájemcům o Hrad. Sběrem by chtěl podpořit Marka Hilšera i Jiřího Drahoše. Naopak Miloši Zemanovi to umožnit nechce. Drahošův tým je však z nabídky spíše v rozpacích a považuje ji za novou Horáčkovu taktiku v boji, jak přilákat pozornost ke svým stánkům, které „momentálně už spíše zejí prázdnotou“.

Potřebných 50 000 podpisů získal Horáček na petičních arších už během května. S jejich sběrem však končit nehodlá. Díky rozsáhlé síti svých podporovatelů napříč všemi regiony chce totiž získat i další hlasy. Ve svých plánech se přitom neomezuje na skromné cíle, rád by dosáhl rekordní podpory.

Horáček by ovšem podle svých slov rád pomohl i ostatním kandidátům. „A protože demokracie je i možností volby, rád bych také dvěma dosud deklarovaným kandidátům – panu Marku Hilšerovi a panu Jiřímu Drahošovi – pomohl zákonem stanovený limit počtu podpisů shromáždit co nejrychleji,“ uvedl Horáček.

Pro svůj plán tak plánuje i zcela bezprecedentní krok. „Proto bude nejpozději od prvního července na mých mobilních petičních stáncích možné podepsat i petiční archy s jejich jmény. Potěší mne i to, jestliže celá akce inspiruje české voliče k aktivnější účasti na politickém dění,“ tvrdí Horáček.

Deklarovaná podpora se však netýká dalšího zájemce o Hrad a současného prezidenta Miloše Zemana. „Hodnoty, které reprezentuje, jsou neslučitelné s těmi, které zastávám já,“ vysvětlil Horáček.

Michal Horáček sbírá podpisy pro svou prezidentskou kandidaturu - Foto: michalhoracek.cz

Drahoš o pomoc nestojí. „To Horáčkovy stánky spíše zejí prázdnotou“

Horáčkova konkurenta v boji o Pražský hrad Jiřího Drahoše nová taktika zaskočila. „Je to vlastní iniciativa pana Horáčka, o které nás předem neinformoval a my jsme z ní spíše v rozpacích,“ uvedla Drahošova tisková mluvčí Lenka Pastorčáková. Oba prezidentští kandidáti totiž podle ní zvolili zcela odlišný styl kampaně, z čehož vyplývá i rozdíl v počtu dosud nasbíraných podpisů. 

Drahošův tým se však neobává, že by se mu nepodařilo získat potřebných 50 000 podpisů. Až dosud jich prý sesbíral 30 000. „Navíc je naším cílem zvát příznivce Jiřího Drahoše k našemu stánku, aby se tam s ním mohli setkávat a ptát se na to, co je zajímá, což se v případě stánků pana Horáčka (momentálně už spíše zejících prázdnotou) dít nebude,“ uvádí dále Pastorčáková. 

Přestože Horáčkovi za snahu děkují, považují ji Drahošovi lidé za zbytečnou. Údajně prý totiž narušuje systém přímé komunikace s dobrovolníky a sympatizanty. Archy, které budou sesbírány od jiných dobrovolníků, tak Drahošův tým nepřevezme.

, pf