Roman Sklenák složil poslanecký slib, nahradil Bohuslava Sobotku

Roman Sklenák složil poslanecký slib, nahradil Bohuslava Sobotku

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Sněmovna je po dnešku opět kompletní. V úvodu nynější schůze složil poslanecký slib někdejší člen dolní komory a nynější tajemník klubu ČSSD Roman Sklenák, čímž se ujal mandátu. Sklenák ve Sněmovně nahradil někdejšího premiéra a předsedu sociální demokracie Bohuslava Sobotku, jenž na funkci rezignoval ke konci března.

Sklenák se stal znovu poslancem za jižní Moravu zhruba po půl roce. Ještě před složením slibu mu předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) předal osvědčení o vzniku mandátu, změnu v poslaneckých lavicích projednal i mandátový a imunitní výbor.

Sobotka, který patřil ke kritikům případné vládní spolupráce sociální demokracie s hnutím ANO, zůstal řadovým členem ČSSD. Nyní se chce věnovat, jak uvedl již dříve, svým synům a vzdělávání. O dalších pracovních plánech by chtěl mít jasno příští rok.

Ve Sněmovně Sobotka vedl delegaci Parlamentu do Středoevropské iniciativy, byl místopředsedou výboru pro životní prostředí a členem sociálního výboru. Sociální demokraté by měli podle zvyklostí navrhnout do delegace a těchto výborů jiného kandidáta nebo kandidáty.

Čtěte také: Sobotka končí ve sněmovně. Chce se vydat „úplně jinou životní cestou“

Sobotka je v čtvrtým poslancem, který v nynějším volebním období složil mandát. Hned na listopadové ustavující schůzi rezignovali středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), její liberecký kolega Martin Půta (STAN) a bývalý senátor Jiří Hlavatý (za ANO).

,