Seberme děti antisemitům, žádá šéf německých policejních odborů
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Předseda jedněch z největších německých policejních odborů DPoIG Rainer Wendt požaduje, aby rodičům, kteří budou zastávat antisemitské názory, mohly být odebírány děti. Wendt tak chce reagovat na rostoucí počty antisemitských incidentů na německých školách, kde jsou děti s židovským vyznáním terčem šikany ze strany svých spolužáků.
Antisemitských incidentů přitom stále přibývá. V dubnu 2017 byli rodiče čtrnáctiletého židovského chlapce v Berlíně nuceni změnit chlapcovu školu poté, co jeho muslimští spolužáci zjistili, že je žid, což vedlo k chlapcovu napadení, škrcení a jeden z jeho spolužáků na něj vytáhl repliku zbraně. Rodiče si přitom školu původně vybrali z toho důvodu, že díky značnému počtu žáků s arabskými, nebo tureckými kořeny byla multikulturní.
Nejedná se přitom pouze o tento případ. Na základní škole Paula Simmela mělo být letos v březnu židovské dívce vyhrožováno zbitím a zabitím, jen proto že je židovka. Otec dívky pro německá média také uvedl, že ji spolužáci vyčítali, že nevěří v Alláha.
„Úřady musí energicky postupovat proti antisemitismu, včetně případů, kdy je agrese vedena ze strany migrantů. Jestliže jsou děti vychovávány k tomu, aby se staly antisemity, neměli bychom se bát je z rodin odebrat,“ uvedl pro německá média Wendt.
Wendt přitom nejde pro tvrdá slova daleko. Odborům, které mají 94000 členů šéfuje od roku 2007, a mediální pozornost si získává svými ostrými postoji vůči kriminalitě.
Podle Wendta jsou také na vině ředitelé škol, kteří se snaží problém nevidět a rozhodli se pro postoj, podle kterého se takové věci na jejich škole nedějí. Wendt také pokládá za velký problém, že na některých školách panovala neochota zaznamenávat muslimský antisemitismus, což vede k tomu, že se na boj s ním nevyvíjí odpovídající protiopatření.
Problémy a násilí přitom nesužují jen berlínské základní a střední školy. Marian Kechlibar, který je v nejnovějším vydání týdeníku Echo autorem článku o odstraňování nezákonného obsahu ze sociálních sítí, již dříve na svém blogu napsal několik článků o poměrech na berlínské policejní akademii.