unesený funkcionář

Exministr Kaliňák byl kvůli únosu na detektoru lži, údajně obstál

unesený funkcionář
Exministr Kaliňák byl kvůli únosu na detektoru lži, údajně obstál

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Bývalý slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák uvedl, že se podrobil testu na detektoru lži, kde odpovídal na otázky ohledně údajného využití slovenského vládního letadla při únosu vietnamského podnikatele z Německa. „Na všechny otázky (ohledně podezření ze spolupráce na únosu) odpověděl ‚ne‘ a detektor jeho odpovědi vyhodnotil jako pravdivé,“ napsal server Sme.sk.

Exministr odpovídal na čtyři klíčové otázky: zda věděl v době návštěvy vietnamské delegace v Bratislavě o únosu, zda jej pomáhal organizovat, zda dával pokyny svým podřízeným, aby ho organizovali, a zda věděl o tom, že omámený Vietnamec byl začleněn do vietnamské delegace.

„Test se uskutečnil na přístroji vyrobeném v Rusku,“ poznamenal list Denník N a dodal, že exministr odmítl odpovídat na otázky novinářů. Je podle listu připraven spolupracovat s vyšetřovateli. „Lže, anebo nelže o Vietnamci?“ položil si otázku list Plus Jeden deň na svém webu.

Podle Kaliňáka na stejném detektoru v minulosti absolvoval test i jeden z jeho hlavních kritiků, opoziční politik Igor Matovič.

Kaliňák v minulosti odmítl, že by Slovensko bylo vědomě zapleteno do únosu muže, kterého později ve Vietnamu odsoudili na doživotí.

Popis únosu za pomoci vládního letounu zveřejnil v minulých dnech Denník N s odvoláním na policisty, provázející delegaci. Ministerstvo vnitra článek odmítlo jako naprostý nesmysl, obsahující výmysly a lži.

 

,