Britská opera v Národním divadle

Britská opera v Národním divadle

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Britská opera v Národním divadle

Opera Billy Budd vypráví příběh, který se odehrál na válečné lodi během napoleonských válek. Billy je odsouzen k smrti za neúmyslné zabití svého trýznitele. Kapitán se musí rozhodnout, jestli nevinnému udělí milost, nebo dodrží válečný zákon. V roli kapitána se objeví tenorista Štefan Margita. Jde o jeho premiéru na prknech Národního divadla.

Operu nastudovanou v anglickém originále uvádí v historické budově Národní divadlo v Praze.

foto - Národní divadlo

Akční thriller s Liamem Neesonem

Liam Neeson musí v dalším akčním thrilleru znovu zachránit svou rodinu. Během rutinní cesty vlakem si k němu přisedne žena, která se ho zeptá: „Co jste za člověka?“ Pod vlivem jejího osobního kouzla i peněz se nechá vtáhnout do smrtící hry. Musí ve vlaku najít někoho, kdo tam nepatří. Když neuspěje, přijde o rodinu, pokud uspěje, dostane odměnu.

Cizinec ve vlaku
USA / Velká Británie / Francie, akční / thriller, 2018, 104 min.
Film vstupuje do českých kin 18. ledna 2018.

foto - Bontonfilm

Nefalšované americké blues

Rene Trossman je americký kytarista, zpěvák a skladatel, který si získal jméno na východním i západním pobřeží USA. V jeho repertoáru se vyskytují nejen ty největší bluesové hity, ale též citlivé, procítěné autorské skladby. Spolu s Trossmanem vystupují ti nejlepší pražští bluesmani, kteří mají blues v krvi.

Rene Trossman Quartet zahraje v pražském jazz & blues clubu U Malého Glena 21. ledna 2018.

foto - www.goout.net

O newyorské smetánce

Román z prostředí newyorské smetánky z 30. let 20. století dává vzpomenout dílům F. Scotta Fitzgeralda. Pětadvacetiletá Katey se během silvestrovských oslav na konci roku 1937 v zapadlém jazzovém baru seznámí s úspěšným bankéřem Tinkerem. Od toho dne obyčejná dívka poznává pozlátko i bídu „lepší společnosti“.

Amor Towles: Pravidla zdvořilosti
Vyšehrad, 352 str.

Animovaný muzikál od Pixaru

První animovaný muzikál od studia Pixar se odehrává v Mexiku. Navzdory rodinnému zákazu na muziku se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem. V touze dokázat svůj talent se ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny.

Coco
USA, animovaný / dobrodružný / komedie, 2017, 105 min.
Film je v českých kinech k vidění od 18. ledna 2018.

Horečka sobotní noci v Brně

Divadelní verze filmu Saturday Night Fever vypráví příběh brooklynského mladíka Tonyho Manera, jehož jediným zájmem je trávit víkendy na místní diskotéce, a tím zapomenout na všední ubíjející život. Jevištní adaptace měla světovou premiéru v Londýně v roce 1998, následovalo i uvedení na Broadwayi nebo v pražském Divadle Kalich.

Disco muzikál Horečka sobotní noci uvádí na své Hudební scéně Městské divadlo Brno.

foto - Městské divadlo Brno

Thriller autora s českými kořeny

Čtrnáctiletý Jace se stane svědkem brutální vraždy. Aby ho zabijáci nedokázali vypátrat, dostane novou identitu a je umístěn do výukového programu pro přežití. Autorem knihy, která byla několikrát zařazena do výběru nejlepších děl roku 2014, je americký autor s českými kořeny. Filmová práva ke knize dokonce už koupilo studio 20th Century Fox.

Michael Koryta: Kdo mi jde po krku
Plus, 352 str.

Výstava videoartu a klipů

Unikátní výstava Domestic Arenas nabízí syntézu videoartu, angažovaného dokumentu a hudebních klipů od amerických a evropských tvůrců. Navíc reaguje na autentické sociální a demografické problémy společnosti. Významnou komunikační složkou výstavy a způsobem vyjádření děl je zde hudba.

Výstava probíhá do 18. března 2018 v Galerii Rudolfinum v Praze.

foto - www.goout.net

 

19. ledna 2018