Další zásah v Rohlík.cz

Zase Rohlík.cz, policie při kontrole v něm zadržela 8 lidí, jeden byl celostátně hledaný

Další zásah v Rohlík.cz
Zase Rohlík.cz, policie při kontrole v něm zadržela 8 lidí, jeden byl celostátně hledaný

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Pražská cizinecká policie ve středu několik hodin zasahovala ve skladu internetového obchodu kvůli kontrole legálního zaměstnávání cizinců. Zadržela osm lidí, jeden z nich byl v evidenci celostátně hledaných. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský. Blesk.cz uvedl, že kontrolovaným obchodem byl Rohlik.cz. Majitel tohoto e-shopu Tomáš Čupr uvedlo, že se jednalo o rutinní kontrolu, kterou policie provádí ve všech firmách zaměstnávajících lidi ze zahraničí.

„Podle našich informací zástupci policie a potravinové inspekce nezjistili v Rohlíku žádná zásadní pochybení. Policie zajistila pouze sedm pracovníků z více než 300, kteří u sebe neměli doklady a nemohli je tím pádem policii na místě předložit,“ uvedl Čupr.

Rybanský ale uvedl, že zadržených bylo původně osm. „Se šesti z nich bude zahájeno správní řízení o správním vyhoštění, neboť zde pracovaly bez povolení. Jedna osoba procházela evidencí celostátně hledaných osob. Poslední, osmá, byla vyřešena příkazem na místě a následně propuštěna,“ uvedl mluvčí.

„Máme indikace, že nelegální pracovníci se prokázali u našeho obchodního partnera falešným občanským průkazem státu EU,“ přiblížil situaci Čupr. Rohlík.cz podle něj dělá vše, aby nenajímal někoho v rozporu se zákonem. „Bohužel, nemáme možnost vše do detailu ohlídat, protože se jedná o pracovníky, kteří jsou najímáni přes jednoho z našich obchodních partnerů. Pokud by se ukázalo, že došlo na jeho straně k pochybení, jsme připraveni s ním ihned ukončit spolupráci,“ dodal majitel firmy.

Kontrola se uskutečnila zhruba od 10:30 do 13:00. Policisté spolu s potravinářskou inspekcí a inspekcí práce prověřili stovky lidí. Čupr ocenil přístup policie, která prý byla velmi korektní. Kontrola neměla zásadní dopad na provoz. „Podnikli jsme veškeré kroky k tomu, aby u nás nebyl nikdo zaměstnán v rozporu s právními předpisy,“ dodal Čupr.

Policie v pražském skladu Rohlik.cz zasahovala také minulý rok v březnu, kdy zadržela 85 lidí, kteří neměli povolení k výkonu zaměstnání v České republice. Poté je vyhostila.

,

7. listopadu 2018