Útočili vápnem, měli plamenomety. Stovky migrantů pronikly do španělské Ceuty
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Více než 600 migrantům se podařilo proniknout z Maroka do severoafrické španělské enklávy Ceuta. Při potyčkách provázejících násilné překonání plotu utrpělo zranění 15 španělských policistů a 30 migrantů. Informoval o tom web thelocal.es s odvoláním na místní úřady.
Enklávu Ceuta odděluje od marockého území dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem, který má podobným průnikům zabránit. Ve čtvrtek časně ráno se pokusilo plot překonat kolem 800 běženců ze zemí subsaharské Afriky. Úspěšně se to nakonec podařilo 602 běžencům.
Někteří z migrantů útočili na policisty nehašeným vápnem, které může způsobit těžké popáleniny. Další uprchlíci byli vyzbrojeni zápalnými lahvemi či sprejovými lahvemi s hořlavými látkami.
Z 15 zraněných policistů jich pět bylo hospitalizováno s popáleninami v obličeji a na rukou. Z 30 zraněných migrantů jich 11 bylo hospitalizováno s řeznými ranami a zlomeninami kostí po pádu z plotu.
"Z ničeho nic, velmi násilně" překonali plot a někteří z nich napadli policisty nehašeným vápnem, které měli s sebou v láhvích, sdělila španělská civilní garda.
Jedná se o největší průnik do Ceuty od února 2017, kdy se během čtyř dnů dostalo do této enklávy více než 850 běženců, napsala agentura AFP.
Kromě Ceuty se afričtí migranti snaží dostat do Evropy i přes další španělskou enklávu Melilla. Obě se nacházejí na severoafrickém pobřeží Středozemního moře a jsou obklopené marockým územím. Pokusy proniknout do těchto enkláv jsou časté.