Fenomén Ester

Je dobojováno. Je definitivní legendou. Ester Ledecká má druhé zlato

Fenomén Ester
Je dobojováno. Je definitivní legendou. Ester Ledecká má druhé zlato

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Ester Ledecká je dvojnásobnou olympijskou vítězkou. Na hrách v Pchjongčchangu po zlatu v lyžařském super-G vyhrála i paralelní obří slalom na snowboardu, kde byla velkou favoritkou na titul. Ve finále porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou a jako první žena získala na jedněch hrách dvě zlata v odlišných sportech.

Ledecká v obřím slalomu na snowboardu vyhrála pět ze šesti závodů aktuální sezony Světového poháru. Při olympijské soutěži s převahou ovládla kvalifikaci a nenašla přemožitelku v žádné ze čtyř vyřazovacích jízd. Ve finále v oblíbené červené dráze měla od začátku mírný náskok před Jörgovou, který postupně navyšovala.

Hofmeisterová, která byla jedinou přemožitelkou Ledecké v této sezoně Světového poháru, v semifinále dobře vystartovala a na prvním mezičase vedla. V další pasáži se ale Ledecká dostala do vedení a Hofmeisterová riskantní jízdu neustála.

Předtím v osmifinále vítězka kvalifikace Ledecká vyřadila obhájkyni olympijského zlata Patrizii Kummerovou ze Švýcarska, ve čtvrtfinále porazila Rakušanku Danielu Ulbingovou.

Ester Ledecká - FOTO: Reuters

Ve druhém semifinále hned na začátku spadla druhá žena kvalifikace Aljona Zavarzinová z Ruska, takže se Ledecká o další zlato utkala s Jörgovou. Ta měla v kvalifikaci třetí čas. V červené dráze od počátku vedla a náskok postupně zvyšovala až na půl vteřiny.

„Byl to parádní den. Všechno si sedlo, jak mělo,“  řekla Ester Ledecká po závodě České televizi. Uvedla, že po zisku zlata v super-G měla trochu problém dostat se při trénincích na snowboardu do správné pohody. Poděkovala svému týmu a fanoušky pozvala na Staroměstské náměstí, kam s nimi přijde slavit po návratu do Česka

Ledecká vstoupila do olympijských dějin jako první žena, která získala na jedněch hrách dvě zlata v odlišných sportech.

24. února 2018