"globalisti"

Trump se obořil na miliardáře Kochovy, jejich peníze prý nechce

"globalisti"
Trump se obořil na miliardáře Kochovy, jejich peníze prý nechce

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Šéf Bílého domu Donald Trump se na Twitteru zostra pustil do vlivné miliardářské rodiny Kochových, mocných politických mecenášů, kteří republikánskému prezidentovi nedávno vypověděli podporu. Trump napsal, že pro stranu jsou bratři Charles a David Kochové „špatný vtip“ a jejich peníze že nepotřebuje. Dárcovské organizace průmyslnické rodiny Kochových se o víkendu na republikánské konferenci v Coloradu od Trumpa distancovaly.

Daly rovněž na vědomí, že ve státě Severní Dakota nehodlají podpořit republikánského kandidáta při listopadových volbách do Senátu.

Konzervativní bratři Kochové, kteří nepodpořili ani Trumpovu prezidentskou kandidaturu v roce 2016, vládě vyčítají, že rozhazuje a nedrží pod kontrolou vládní výdaje. Nesouhlasí ani s migrační politikou Bílého domu a vytvářením celních bariér.

Trump Kochovy ve svém dnešním tweetu označil za globalisty, kteří jsou proti „silným hranicím a mocnému obchodu“. Nikdy prý nestál o jejich finanční podporu, protože „nepotřebuje jejich peníze ani špatné nápady“. Nebude prý ničí loutkou. „Jejich (dárcovská) síť se přeceňuje, jsem lepší v každém ohledu,“ napsal prezident.

Konglomerát Koch Industries působí v chemickém průmyslu, petrochemii a elektronice a je považován za druhou největší americkou firmu neobchodovanou na burze. Bratři řídí síť stovek dárců, kteří sdílejí jejich cíle snížit roli federální vlády, zmenšit daně a zrušit regulaci. Dárci se setkávají dvakrát ročně na exkluzivních schůzkách a financují desítky konzervativních organizací.

,

31. července 2018