Mynářova strašnická vila

Mynář budoval vilu bez povolení. Vyskytly se problémy, přiznal

Mynářova strašnická vila
Mynář budoval vilu bez povolení. Vyskytly se problémy, přiznal

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Hradní kancléř Vratislav Mynář se zatím stále nepřestěhoval do své strašnické vily. Tu již od roku 2015, kdy ji výhodně získal od známého pražského advokáta Víta Širokého, rekonstruuje a už přes dva roky čeká na povolení k dostavbě. Nyní vedoucí kanceláře prezidenta připustil, že se vyskytly problémy. Při stavební kontrole totiž vyšlo najevo, že přestavba je rozsáhlejší, než Mynář dříve avizoval.

Podle informací serveru Seznam zprávy vede Stavební odbor Prahy 10 s Vratislavem Mynářem o přestavbě vily řízení, které dosud nebylo pravomocně ukončeno. Komplikace přiznal i sám Mynář, podrobně se ale k situaci nevyjádřil. „Až to bude všechno v pořádku, tu vilu dodělám, dostavím a pak se tam nastěhuji. To je všechno, co k tomu mohu říct,“ řekl.

Hradní kancléř podle odboru nahlásil pouze udržovací práce, v tomto případě není tedy nutné stavební povolení shánět. Na Stavební úřad pro Prahu 10 však dorazila stížnost jednoho z Mynářových budoucích sousedů s upozorněním, že na domě dochází k širší rekonstrukci. Již v roce 2015 se přitom předpokládalo, že vila si vyžádá rozsáhlejší zásah. Psali jsme o tom zde.

Jako „velmi zchátralou s nutnou totální rekonstrukcí“ ji tehdy Mynář líčil. Trvání rekonstrukce ale tehdy odhadoval na několik měsíců. V roce 2016 vyšlo najevo, že došlo k výměně krovu, oken a vybudování vnitřního schodiště, při němž došlo k celkovému zásahu do nosné konstrukce domu.

Prvorepublikovou funkcionalistickou vilu v pražských Strašnicích získal Mynář za 5,5 milionu od advokáta Víta Širokého, který je známý zastupováním lobbisty Romana Janouška. Hradní kancléř si tehdy na koupi domu nemusel brát hypotéku a zaplatil za něj jediným převodem na účet advokátní úschovny kanceláře, ve které Široký pracoval. „Hradil jsem ji z peněz, které jsem si vydělal dávno předtím, než jsem se stal kancléřem,“ vysvětloval Mynář.

Realitní experti se i dnes shodují, že cena za nemovitost měla být minimálně dvojnásobná. To však Mynář odmítá s tím, že vzhledem k technickému stavu stavby koupil spíše pozemek, než vilu.

, mm