Výcvikový tábor

Zmizení dítěte vedlo k objevení tajného tábora. Úřady mluví o cvičišti muslimských extrémistů

Výcvikový tábor
Zmizení dítěte vedlo k objevení tajného tábora. Úřady mluví o cvičišti muslimských extrémistů

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Na počátku bylo pátrání po tříletém Abdulovi-Ghani Wahhajovi, o kterém se myslelo, že ho unesl jeho otec Siraj Ibn Wahhaj, na konci je ovšem chlapec pravděpodobně nalezen mrtvý. A to v táboře, o kterém americké úřady soudí, že byl výcvikovým kempem muslimských extrémistů, kteří zde měli trénovat děti pro teroristické útoky. O nečekaném vývoji událostí informovala americká televize NBC.

To, co zpočátku vypadalo jako případ zanedbávání 11 dětí a únosu vlastním otcem, se rychle změnilo poté, co americké úřady uvedly, že děti v táboře absolvovaly střelecký výcvik. Po jeho ukončení údajně měly provést útoky na americké školy. Šerif okresu Taos Jerry Hogrefe na tiskové konferenci uvedl, že v táboře byla střelnice, a také dodal, že zadržení podezřelí jsou muslimští extrémisté.

Úřady na stopu strádajících dětí dovedla zpráva odeslaná z tábora, ve které stojí „hladovíme, potřebujeme jídlo a vodu“. Podle NBC byly úřady o existenci tábora informovány již v prosinci, tehdy však ještě neměly dostatek důkazů, že se zmizelý hoch v táboře nachází, a tábor samotný nebudil větší pozornost.

Podle CNN se v táboře kromě Wahhaje nacházely také jeho dvě sestry. Příbuzní obžalovaných uvádí, že netušili, co jejich rodinní příslušníci v Novém Mexiku podnikali.

Ve táboře poblíž obce Amalia, který vypadá jako z post-apokalyptického filmu, žilo celkem pět dospělých a jedenáct dětí. Nejmladšímu dítěti je jeden rok, nejstaršímu je patnáct. Všechny děti byly podvyživené a ve špatném zdravotním stavu. Na území tábora také bylo nalezeno tělo malého chlapce. Pokud se skutečně jedná o zmizelého hocha, tak byl nalezen v den svých čtvrtých narozenin.

Otec vážně nemocného chlapce, který nemohl chodit, měl na hochovi již před jeho zmizením provádět exorcismus, protože byl přesvědčen, že jeho syna posedl ďábel. Syna nakonec unesl z parku.  odkud se již nevrátili. Z jejich domova na předměstí Atlanty v Georgii to je do Nového Mexika přes 2000 kilometrů. Všichni dospělí, kteří jsou pravděpodobně rodiči dětí, byli zadrženi a půjdou před soud přinejmenším kvůli obvinění ze zneužívání dětí.

, jk

10. srpna 2018