Tvrdě proti čínským firmám. USA chtějí, aby země u 5G sítí následovaly německý příklad
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Spojené státy chtějí, aby vlády následovaly Německo a přijaly přísnější bezpečnostní standarty pro výstavbu sítí 5G. Prohlásil to představitel amerického ministerstva zahraničí Robert Strayer, který má na starost otázky kybernetické bezpečnosti komunikací a informační politiky. Washington podle něj německý krok uvítalo. Americký činitel uvedl, že zpřísnění bezpečnostních standardů by prakticky vyloučilo používání technologií čínských firem.
„V tuto chvíli vyzýváme vlády, aby přijaly bezpečnostní standardy, jaké vidíme v Německu,“ řekl novinářům prostřednictvím telekonference přední americký diplomat pro kybernetickou politiku. „Myslím, že v německých standardech to byl velmi pozitivní krok vpřed,“ dodal Strayer.
Výstavba sítě 5G, která je nezbytná například pro budoucí komunikaci samořízených aut, je v Německu velmi sledovaná. Spojené státy naléhají na to, aby se výstavby nemohla účastnit čínská firma Huawei. Toto přesvědčení sdílejí i někteří němečtí bezpečnostní činitelé.
Německo v březnu zpřísnilo kritéria pro dodavatele technologií pro telekomunikační sítě. Vláda však signalizovala, že Huawei nevyloučí přímo, a zdůrazňuje, že přísná bezpečnostní pravidla platí pro všechny.
Strayer zopakoval, že čínské firmy Huawei a ZTE nenaplňují standardy a důvěru požadované pro jejich využití v sítích páté generace. Strayer rovněž prohlásil, že pro USA by mohlo být obtížnější sdílet některé informace se zeměmi, které využívají zařízení od firmy Huawei. Politické rozhodnutí v této věci však podle něj ještě učiněno nebylo.