TESLA VE VESMÍRU

VIDEO: Nejrychlejší auto ve vesmíru. Rudý kabriolet Tesla obíhá kolem Slunce

TESLA VE VESMÍRU
VIDEO: Nejrychlejší auto ve vesmíru. Rudý kabriolet Tesla obíhá kolem Slunce

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Rudý kabriolet Elona Muska, který se v úterý dostal do vesmíru jako náklad těžké rakety Falcon Heavy, se dostal na vzdálenější dráhu, než se čekalo. Oznámila to ve středu agentura AP s odvoláním na společnost SpaceX. Roadster Tesla se po zapálení posledního stupně rakety ocitl na jiné heliocentrické orbitě.

Podle původních plánů se vůz neměl dostat na vzdálenější dráhu, než po jaké obíhá kolem Slunce planeta Mars. Ukázalo se ale, že auto zamířilo až do pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Figurínu Starmana v kosmickém skafandru manévr nezmátl, za volantem vozu je prý stále usazena. Raodster se aktuálně pohybuje rychlostí 39 500 km/h, což z něj činí nejrychlejší auto ve známém vesmíru.

 

V amerických médiích dnes mise rudého automobilu vyvolala obdiv, i když podle některých komentátorů je vyslání auta do vesmíru příliš drahou reklamou. S pochvalou přišla i ruská kosmická agentura Roskosmos, jejíž mluvčí označil putování roadsteru vesmírem za „velmi dobrý a pozoruhodný tah“. Neopomněl ale poznamenat, že Muskova automobilka se potýká s problémy s výrobou nového vozu Model 3.

,

7. února 2018