Výroční zpráva

Sazka předloni zvýšila zisk na miliardu Kč, vzrostly i tržby

Výroční zpráva
Sazka předloni zvýšila zisk na miliardu Kč, vzrostly i tržby

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Loterijní společnost Sazka předloni meziročně zvýšila čistý zisk o 0,5 procenta na 999,7 milionu korun. Tržby vzrostly o pět procent na 11,91 miliardy korun, zhruba tři čtvrtiny připadaly na číselné loterie. Firma to uvedla ve výroční zprávě ve Sbírce listin.

Tržby z číselných loterií meziročně vzrostly o 1,5 procenta na 8,63 miliardy korun. Největší objem patřil Sportce, u které tržby klesly o 3,7 procenta na 5,63 miliardy korun. Ve hře Eurojackpot tržby naopak vzrostly o 26,6 procenta na 1,51 miliardy korun.

„Sportka je největší milionářskou loterií, kterou hraje nejvíce Čechů. Rozšířili jsme svoje portfolio o nové loterie a hry a jsme stále schopni růst,“ uvedl generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

V září 2016 padla druhá nejvyšší výhra v historii hry, sázkař v Ústeckém kraji získal 201,25 milionu korun. Rekordních 399,9 milionu korun vyhrál v listopadu 2013 sázkař na Chrudimsku.

Tržby z okamžitých loterií, tedy hlavně losů, meziročně vzrostly téměř o polovinu na 1,74 miliardy korun. Naopak tržby z kurzových sázek klesly o necelou desetinu na 1,17 miliardy korun. Tržby z ostatních činností, například z poskytování služeb mobilního operátora SAZKAmobile, vzrostly o deset procent na 364 milionů korun.

Na výhrách Sazka předloni vyplatila 6,36 miliardy korun, meziročně o zhruba pět procent více.

Na loterní dani Sazka předloni zaplatila 1,27 miliardy korun, meziročně o 30 procent více. Důvodem byla zvýšená sazba, kterou zavedla novela zákona o hazardu. Ve společnosti ke konci roku 2016 pracovalo 352 lidí, meziročně o 22 více.

U loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu, které jsou oficiálně povolené ministerstvem financí a dají se sázet pouze prostřednictvím terminálové sítě, tvoří tržní podíl Sazky v ČR zhruba 95 procent. O zbytek se dělí například Fortuna (hry Fortuna Loto, Zlatých 11, Fofr), Synottip (Synot Loto a Synot Keno) nebo Tipsport a Chance se hrou Korunka.

Sazka je nejstarší loterijní společnost v Česku. Je součástí mezinárodního holdingu Sazka Group, kam patří například podíly v řecké loterii OPAP, italském Lotto a rakouských Casinos Austria. Firmu Sazka Group založily v roce 2016 skupiny KKCG a EMMA Capital podnikatelů a miliardářů Karla Komárka a Jiřího Šmejce. Vložily do ní svá aktiva v oblasti loterií. KKCG má podíl 75 procent, EMMA čtvrtinu.

,

5. ledna 2018