McQueen, Predátor a berlínský Jazz

McQueen, Predátor a berlínský Jazz

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Pohádka o extravagantním návrháři

Příběh Alexandra McQueena je pohádka o chlapci z dělnické čtvrti Londýna, kterému se podařilo zkrotit své démony a stal se hvězdou módního návrhářství. Ve svých 27 letech stanul v čele Givenchy a následně založil vlastní módní značku. Jeho modely často šokovaly veřejnost a oblíbily si je mnohé celebrity.            

McQueen, režie: Ian Bonhôte, Peter Ettedgui.

 

O lidech z periferie

Dominik opatrně sbírá sníh do sáčku, chce uchovat jeho přítomnost, která je prchavá jako život špinavého kluka, který se Dominikovi zjevuje u postele. Tři časové linie, tři generace a osudy mnoha lidí se prolínají v jeden příběh z dávných dob, které se vrací, protože minulost zůstala nedořešená.            

Jan Štifter: Sběratel sněhu, Vyšehrad, 296 stran.

 

Libuše k výročí

Smetana určil Libuši k uvádění při slavnostních příležitostech, které se týkají života české společnosti. Takovou událostí je samozřejmě i sté výročí založení Československé republiky, Národní divadlo proto představí novou inscenaci tohoto „scénického rituálu smíru a očisty“.            

Bedřich Smetana: Libuše, režie: Jan Burian, Národní divadlo Praha, premiéry: 14. a 16. 9. 2018.

 

Predátoři se vrací

Predátoři se zase objeví na naší planetě, jsou však mnohem silnější a chytřejší. Poslední šanci pro nebohé lidstvo představuje parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka. Podaří se zachránit Zemi před tvory, jejichž největší zábavou je lov a zabíjení?

Predátor: Evoluce, režie: Shane Black, premiéra: 13. 9. 2018.

 

Mistři skla a fotografie

České sklo fotografovali většinou osobití umělci, například Josef Sudek ve 30. letech či Jindřich Brok po roce 1945. Od konce 60. let se k nim přidal fotograf Uměleckoprůmyslového musea Gabriel Urbánek. Výstava přináší více než 160 fotografií současného designu i historických váz, pohárů a dalších artefaktů.           

Glass in Photography, Dům U Černé Matky Boží Praha, 21. 5. – 21. 10. 2018.

 

Berlínský spolek v Akropoli

Berlínská Jazzanova přišla letos v létě s novinkou The Pool a v září vyráží na evropské turné, v rámci něhož odehraje koncert v pražské Akropoli. Spolu s ní vystoupí slovenský hudebník Petijee neboli Peter Urbanec, jehož debutové album vyšlo roku 2017, momentálně boduje singl About love.            

Jazzanova, Palác Akropolis Praha, 14. 9. 2018 od 19.30.

 

Jak se žije na Měsíci

Jazz Bašarová žije v Artemidě, jediném městě na Měsíci, a pracuje jako kurýrka. Potřebuje peníze, ale poctivou prací se na Měsíci vydělávají dost těžko. Nemá na jídlo ani na nájem. Všechno se změní, když dostane nabídku, která se neodmítá, ale která se ani nemusí přežít, nepůjde totiž o nic menšího než o ovládnutí Artemidy.           

Andy Weir: Artemis, OneHotBook, 1x CD MP3.

 

Čarodějnice ze Žítkové

Nové adaptace se v Divadle pod Palmovkou dočkal populární román Kateřiny Tučkové o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd a kořenů vlastní identity, v němž se realita prolíná s fikcí. Příběh žen s nadpřirozenými schopnostmi a vybavenými nevšedními znalostmi, jež se předávají po generace.           

Kateřina Tučková, Michal Lang: Žítkovské bohyně, Divadlo pod Palmovkou Praha, premiéra: 14. 9. 2018.

 

 

 

 

Týdeník ECHO

14. září 2018