Umění pro děti, Anna Karenina a Maribou State

Umění pro děti, Anna Karenina a Maribou State

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Od Kyjeva po Vladivostok

Málo probádaná historie československých válečných zajatců v Rusku za první světové války (odhady jejich počtu „se pohybují v rozmezí 150 000–300 000“) je vykreslena v konturách, které dávají představu o poměrech, jaké v zajateckých táborech panovaly.

Jitka Zabloudilová: V ruském zajetí. Organizace zajatých Čechů a Slováků v Rusku (1914–1918). Nakladatelství Epocha, s. r. o., 261 str.

 

Mezitím v hotelu

Ztřeštěná komedie o tom, jak ani člen vlády by si neměl začínat s vdanou sekretářkou. A když si vybere k nevěře hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu příliš nerozumí, je to katastrofa. Na scénu pak musí nastoupit tajemník, který vytvoří „dokonalé“ alibi.             

Ray Cooney: Velké lásky v malém hotelu, Divadelní společnost Háta, Praha, 16. 3. 2019.

 

Artparking pro děti

Lekce současného umění pro děti nabízí pražská Galerie Rudolfinum. Děti se dozvědí, zda současní umělci vůbec umějí malovat, proč dnes vypadá umění jinak než před sto lety nebo jestli může být záchod umění. Na vlastní kůži lze zkusit různé techniky, materiály, přístupy.             

Artparking, Galerie Rudolfinum, Praha, 19. 3. 2019 od 15.00.

 

O podstatě lásky

Dramatizace světově proslulého románu, ve které se odvíjejí dva hlavní proudy příběhu: vášnivá, ale sebezničující láska a milostné tápání, jehož čistota vede k naplnění. Divadlo Kampa představí komorní, niterné a nadčasové drama, které se může odehrát kdykoli a kdekoli.

L.N. Tolstoj: Anna Karenina, Divadlo Kampa, Praha, 15. 3. od 19.30.

  

Co jste nevěděli o mozku

Týden mozku je jedinečný cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a v neurovědách. S přednáškami vystoupí přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Festival je určen pro zvídavé studenty, rodiče s dětmi i širokou veřejnost.              

Týden mozku 2019, Akademie věd České republiky, do 17. 3. 2019.

 

Maribou State roztančí Prahu

Maribou State (Chris Davids, Liam Ivory) produkují živou elektronickou hudbu a svou kariéru budují od roku 2011. Jejich melodické taneční skladby zazní v pražské MeetFactory, kde představí nové album Kingdoms in Colour, inspirované zážitky z koncertování.              

Maribou State, MeetFactory, Praha, 16. 3. 2019 od 19.00.

 

Láska z vily

Skleněný pokoj natočil Julius Ševčík (Masaryk) podle stejnojmenné knihy inspirované vilou Tugendhat. Ševčík klade důraz na vizuální stránku díla a spolupracuje se zahraničními herci, film tedy bude uveden v původní anglické verzi s českými titulky, druhá verze je opatřena českým dabingem.              

Skleněný pokoj, režie: Julius Ševčík, premiéra: 14. 3. 2019.

 

České dějiny v písničkách

„Osmičkové roky“ počínaje rokem 1278 a konče rokem 1968 v dobových písních, básních, úvahách. Vedle známých kousků je tu leccos pozapomenutého, třeba dobu po roce 1968 ilustrují verše Vladimíra Holana: „Už zas jsme předhozeni tmám / tak jako kdysi, / už zase blbci vládnou nám, / fízlové, krysy...“

Přemysl Rut a Okolostola: České osmičky. Osm ohlédnutí za osudnými roky českých dějin. Brkola, s. r. o., 175 str. + 3 CD

Týdeník ECHO

14. března 2019