Jágrův konec?

Skončí Jágr v Calgary? Legenda jedná s klubem o konci, ve hře je návrat do Evropy

Jágrův konec?
Skončí Jágr v Calgary? Legenda jedná s klubem o konci, ve hře je návrat do Evropy

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Nepříliš úspěšná sezona, častá zranění a k tomu špatné tabulkové umístění týmu. Špatnou formu hokejového klubu z NHL Calgary Flames může odnést legendární český hokejista Jaromír Jágr. Podle renomovaných zámořských expertů totiž nyní jedná s klubem o ukončení smlouvy. Ve hře jsou údajně i nabídky z Evropy.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se dost možná bude stěhovat z kanadského Calgary, kam přišel krátce před letošní sezonou. Jágr letos bodově neexceluje, trápí ho častá zranění, a jeho tým se navíc pohybuje ve spodu tabulky a za současné situace by do play-off slavné ligy nepostoupil. Z dosavadních 41 zápasů Calgary odehrál Jágr pouze 22 a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí. Většinu času navíc naskakoval až ve třetí lajně.

O Jágrově konci v kanadském týmu informovali kanadští televizní komentátoři. „Calgary s Jágrem pracují na ukončení. Jágr si zaslouží jednat s respektem a (jeho) agent má svolení jednat s jinými kluby. Nic není hotové, ale (Jágrův) čas v Calgary se chýlí ke konci. Předpokládá se o zájmu z Evropy,“ tweetnul sportovní komentátor Elliotte Friedman.

Podobně se vyjádřil i další renomovaný hokejový expert Bob McKenzie. „Sledování (stavu) Jaromíra Jágra v Calgary pokračuje. Probíhá jednání mezi hráčem a klubem, ačkoliv se žádná oznámení dosud neobjevila. Není moc důvodů k optimismu,“ napsal na svém Twitteru McKenzie.

Na Jágrův dosud jediný gól v dresu Calgary Flames se můžete podívat zde.

Pokud by se Jágr v Calgary skutečně dohodl na ukončení spolupráce, je otázka, zda by o něj měl zájem jiný klub NHL. Podle Friedmana je o českou hvězdu zájem v Evropě, kde nastupoval především v ruském týmu Avangard Omsk, hrající převážně ruskou KHL. Navíc je majitelem hokejového klubu z Kladna, jehož je odchovancem. Již dříve bylo mnohokrát uváděno, že až Jágr skončí v zámoří, vrátí se do svého mateřského klubu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jágrův první gól za Calgary Flames. Podívejte se

Dohodnuto, podepsáno. Jágr je hráčem Calgary Flames

, tk