Příprava synody o mládeži

Papež: Prostituce je novodobé otroctví, nezaměstnanost mladých hřích společnosti

Příprava synody o mládeži
Papež: Prostituce je novodobé otroctví, nezaměstnanost mladých hřích společnosti

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Papež František v pondělí vyzval mládež, aby statečně hovořila o svých problémech a názorech a pomohla přiblížit církev mladým. Na setkání s asi třemi stovkami mladých z celého světa v Římě označil za hřích společnosti nezaměstnanost mladých a kritizoval prostituci, která je podle něj novodobým otroctvím. František se zúčastnil zahájení týdenního přípravného setkání, které má sestavit deklaraci pro říjnovou biskupskou synodu. Ta bude věnována právě mladým lidem.

Setkání s papežem se účastnilo asi 300 lidí ve věku od 16 do 29 let, kteří budou do soboty připravovat dokument pro říjnou synodu. Z České republiky se setkání účastní studentka Markéta Imlaufová a řeholník Oto Medvec, řekl František Jemelka z Tiskového střediska České biskupské konference.

Papež František jednání mladých v pondělí zahájil a strávil s nimi asi čtyři hodiny. Jako jeden z problémů mladých označil nezaměstnanost, která mnohým z nich může podle něj způsobit depresi a vést až k sebevraždám.

Papež kritizoval také prostituci, kterou označil za týrání ženy a novodobé otroctví. Muži, kteří prostitutky navštěvují, jsou podle papeže „zločinci s nemocnou mentalitou“, kteří si myslí, že ženy jsou na světě proto, aby byly využívány.

František vyzval mladé, aby se nebáli ve svém dokumentu pro synodu odvážně formulovat své potřeby a názory a aby otevřeně napsali, co si myslí dnešní mládež o katolické církvi.

Papež také dnes prostřednictvím twitteru poblahopřál všem otcům k jejich dnešnímu svátku. V Itálii, Španělsku, Portugalsku či některých státech Latinské Ameriky si dnes lidé připomínají Den otců. Jiné země, včetně ČR, ale tento svátek slaví třetí neděli v červnu.

,