„Měl by abdikovat,“ tepe dál Stehlíková do Zemana. Zvažuje žalobu na Hrad
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Bývalá ministryně pro lidská práva a psychiatrička Džamila Stehlíková si stojí za svými výroky o chatrném zdraví prezidenta ČR Miloše Zemana. Ve čtvrtek dokonce uvedla, že není schopen volit ani jednat a měl by na svůj úřad abdikovat. Zvažuje prý také žalobu na Hrad. Stejný krok chce udělat prezident proti ní.
„Prezident není schopen ani volit, ani jednat. Je nedůstojné využívat nemohoucího k politickým obchodům místo zajištění plnohodnotného lékařského konsilia a doporučené intenzivní léčby v nemocnici bez dostupu k alkoholu. Lidský život je hodnotou nejvyšší,“ uvedla na svém Twitteru. „V předvečer voleb víme, že Miloš Zeman žije. Ale už není schopen dopravy do volební místnosti a nedokáže vhodit obálku do volební urny. Měl by abdikovat na svůj úřad ze zdravotních důvodů. Učinili tak T.G.M. a Edvard Beneš. Zdrojem moci je lid, nechť rozhodne o nové hlavě státu,“ uvedla dále.
V předvečer voleb víme, že Miloš Zeman žije. Ale už není schopen dopravy do volební místnosti a nedokáže vhodit obálku do volební urny. Měl by abdikovat na svůj úřad ze zdravotních důvodů. Učinili tak T.G.M. a Edvard Beneš. Zdrojem moci je lid, nechť rozhodne o nové hlavě státu. https://t.co/lGrZqVNZaz
— Džamila Stehlíková (@DzamilaStehlik) October 7, 2021
Stehlíková ve středu na svém blogu obvinila kancelář prezidenta (KPR), že tají pravdu o Zemanově zdraví a veřejnost neinformuje o zhoršujícím se fyzickém i duševním stavu prezidenta. „Podle anamnézy (z osobních kontaktů s panem prezidentem staršího data a nedávných informací od kolegů) lze předpokládat, že důvodem hospitalizace byl metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy,“ napsala mimo jiné.
Infúzní léčba, kterou Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) absolvoval, podle ní metabolický rozvrat odvrátila, ale „abstinence od alkoholu v průběhu osmidenní hospitalizace vedla k náběhu na delirium tremens“. Dobu pobytu prezidenta v nemocnici mohla prodloužit mimo jiné právě léčba počínajícího deliria, uvedla. Dodala, že léčba deliria tremens často nedokáže předejít komplikacím, které vedou třeba k ochrnutí nohou nebo těžké poruše paměti.