válka v Donbasu

Obnovení bojů na Ukrajině? Proruští povstalci hlásí šest mrtvých

válka v Donbasu
Obnovení bojů na Ukrajině? Proruští povstalci hlásí šest mrtvých

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Východoukrajinští povstalci v pondělí ohlásili smrt pěti vojáků ukrajinské armády při bojích severně od města Horlivka. Na straně separatistů je údajně jeden mrtvý, tři ozbrojence ukrajinští vojáci zajali. Kyjev incident potvrdil, ztráty na straně armády ale popřel. Obvinil separatisty z ostřelování nedalekého města Toreck.

Ukrajinská armáda se u Horlivky pokusila o průlom frontové linie a zaútočila na postavení proruských vzbouřenců u obce Holmivskyj, oznámila agentura Interfax s odvoláním na prohlášení separatistů. Vojákům se údajně podařilo s pomocí dělostřelecké a kulometné palby proniknout až k povstaleckým liniím, kde jednoho ozbrojenci zabili a tři zajali. Po akci podle Interfaxu ukrajinští vojáci ustoupili, na bojišti zanechali pět mrtvých.

Ukrajinské velení ve zprávě o situaci u Horlivky označilo incident za operaci armádní průzkumné jednotky, která narazila na pozorovatelské stanoviště nepřítele. Armáda potvrdila zajetí tří povstalců a smrt jednoho, informaci o vlastních obětech ale popřela.

Agentura Unian v pondělí s odvoláním na policejní zprávu oznámila, že pod dělostřeleckou palbou se ráno ocitlo dětské rehabilitační zařízení ve městě Toreck, které leží asi deset kilometrů severozápadně od Horlivky. Žádná zranění střelba nezpůsobila, téměř třicet dětí ale muselo být z poškozeného objektu evakuováno.

Povstalci podle ukrajinské agentury zničili most u obce Ivanivka na trase mezi městy Chrustalnyj a Luhansk. Ozbrojené střety Unian ohlásil i z oblasti Doněcka, Mariupolu a Svitlodaru.

,

21. května 2018