Hokejová tragédie v Pekingu. Češi proti Švýcarům poprvé nedosáhli ani na čtvrtfinále

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Echo Prime

Česká hokejová reprezentace se nedostala na olympijském hokejovém turnaji ani do čtvrtfinále. Po prohře 4:2 se Švýcarském v předkole play-off Češi na turnaji končí. Hokejisté tak pokračují v nasazeném trendu neúspěchů na velkých mezinárodních turnajích, kde čekají na medaili už více než deset let. Je to poprvé v historii, kdy bude český výběr v olympijském čtvrtfinále chybět.

Češi v první třetině vedli 1:0, poté v rozmezí čtvrt minuty inkasovali dvě branky. Švýcaři v dalších třetinách přidali ještě dvě branky a v vedli už 4:1. V 56. minutě snížil na 4:2 při přesilovce kapitán reprezentace Roman Červenka, následně Češi několik minut hráli bez brankáře, velký tlak si ale nevytvořili.

Kouč českého výběru Filip Pešán nasadil do zápasu předkola play off stejnou sestavu jako do vítězné přestřelky Ruskem. Ve druhém útoku tak naskočil i Vladimír Sobotka, který překonal střevní potíže. Švýcaři proházeli formace a oproti úvodnímu vzájemnému utkání nastoupil i Denis Malgin, nejproduktivnější domácí hráč švýcarské ligy.

„Nejhorší bylo za stavu jedna nula, když jsme dostali dva slepené góly, to nám vzalo vítr z plachet. My jsme s tím počítali, že to bude těžké utkání, hráli jsme s nimi ve skupině, věděli jsme, že to bude boj o každý kousek ledu. Škoda, že jsme neudrželi vedení jedna nula delší dobu,“ řekl v rozhovoru po zápase Červenka.

„Dva góly nás trochu otupily, dneska se mi to moc nelíbilo, nehráli jsme dobře,“ uvedl další útočník Lukáš Sedlák. Čeští hokejisté i přes střeleckou převahu 33:18 prohráli se Švýcarskem 4:2. Na olympijském turnaji tak skončí na 9. nebo 10. místě, o čemž rozhodne odpolední zápas Kanady s Čínou.