Festival v Karlových Varech

Startuje karlovarský festival. Novinkou jsou talk show Libora Boučka

Festival v Karlových Varech
Startuje karlovarský festival. Novinkou jsou talk show Libora Boučka

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Karlovy Vary se pro celý příští týden stávají epicentrem filmového dění. Začíná další ročník mezinárodního filmového festivalu. Mezi jeho hosty se objeví britský herec Robert Pattinson, známý z upírské filmové ságy Stmívání, oscarový herec a režisér Tim Robbins nebo herečka Anna Paquinová, která za svou dětskou roli ve filmu Piano získala Oscara. Festivalové dění nově doplní večerní živé talk show moderované Liborem Boučkem. Festival dnes zahájí film Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky.

Na pódiu se po boku moderátora Boučka vystřídají osobnosti různých profesí. Například výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha, herečka Aňa Geislerová nebo herec a bavič Richard Genzer. Talk show Libora Boučka se bude odehrávat v IQOS Lounge u hotelu Thermal, každý den od soboty 30. června do pátku 6. července vždy od 18 do 19 hodiny. Není třeba shánět vstupenky, stačí přijít včas.

„Talk show se budou účastnit lidé, kteří jsou z mého pohledu unikátní v tom, co dělají,“ řek Libor Bouček deníku Echo24. „Ať už se jedná o talentovaného herce a hudebníka Jakuba Prachaře, rappera Vladimíra 518 či Kryštofa Muchu, kteří festival řídí,“ dodal Bouček, podle něhož se stal festival kromě filmové přehlídky i unikátní platformou pro setkávání osobností z různých uměleckých branží. „Témata talk show budou namíchána tak, aby diváky zaujala. Každý večer přijdou tři hosté. Diskutovat budeme i o festivalových filmech,“ řekl Bouček.

Mezi jeho hosty se objeví herečka Jitka Schneiderová, známá i filmů Samotáři či Ztraceni v Mnichově, televizní a filmová kritička Mirka Spáčilová nebo skladatel Vladimír Franz. Kdo živou talk show nestihne, může využít Instagramu Libora Boučka, přes který se budou besedy streamovat. IQOS Lounge bude v Karlových Varech provozovat společnost Philip Morris, která se po mnoha letech vrací jako partner festivalu. Lounge bude sloužit také jako prodejní místo i jako relaxační zóna s kávou pro plnoleté návštěvníky.   

Festival v pátek zahájí film Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. „Je to způsob, jakým chceme připomenout nedávno zesnulého největšího režiséra tuzemské kinematografie, který proslavil naši zemi i v Americe,“ řekl programový ředitel festivalu Karel Och.

Mezi hosty festivalu budou Robert Pattinson, Terry Gilliam či Joana Ribeirová

Letošního ročníku filmového festivalu v Karlových Varech se účastní opět řada slavných jmen. Mezi hosty se objeví například britský herec Robert Pattinson, známý z upírské filmové ságy Stmívání. Převezme cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Kromě Pattinsona do Karlových Varů přijedou už na zahajovací večer novozélandský režisér Taika Waititi a producent Carthew Neal, kteří nyní v Česku natáčejí film Jojo Rabbit. Režiséra Terryho Gilliama pak při představení filmu Muž, který zabil Dona Quijota doprovodí portugalská herečka Joana Ribeirová.

Hlavní hvězdou letošního festivalu bude americký herec, scenárista, režisér a producent Tim Robbins, držitel Oscara za herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Tajemná řeka a trojnásobný držitel ceny Zlatý globus. Mezi dalšími oznámenými hosty je herečka Anna Paquinová, která za svou dětskou roli ve filmu Piano získala Oscara.

Světovou premiéru soutěžního filmu Do noci doprovodí na festivalu herec Caleb Landry Jones. Do Karlových Varů přijede i producent John Lesher, držitel Oscara za film Birdman s Michaelem Keatonem v titulní roli. Na festival se již počtvrté vrátí producent Greg Shapiro, držitel Oscara za nejlepší film Smrt čeká všude režisérky Kathryn Bigelowové.

Festival letos představí 182 filmů. Podle uměleckého ředitele festivalu Karla Ocha se opět budou opakovat minimálně třikrát tak, aby každý zájemce měl možnost dostat se na film, který chce vidět a nechodil jen na filmy, které na něj zbyly.

, , red

29. června 2018