zpráva o extrémismu

Fašistické metody, reaguje Okamura na zprávu vnitra. Podle ní je SPD hrozbou

zpráva o extrémismu
Fašistické metody, reaguje Okamura na zprávu vnitra. Podle ní je SPD hrozbou

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Hnutí SPD je větší hrozbou než tradiční extrémistické strany, říká výroční zpráva ministerstva vnitra o extrémismu. Zpráva sice ještě nevyšla, ale cituje z ní server Aktuálně. To že se informace dostaly na veřejnost, nazývá SPD typickou metodou práce fašistických a komunistických režimů.

„Považujeme za naprosto skandální, že obsah zprávy je v době svého zpracování a před schválením konzultován s médii. Je to jasný důkaz, že celá věc má cíleně politicky poškodit SPD,“ napsalo hnutí SPD v tiskové zprávě.

„Informační spolupráce části médií, které pravidelně skandalizují hnutí SPD a ministerstva vnitra při tvorbě této zprávy ukazují, na zřetelné totalitní tendence. Spolupráce státních orgánů a části médií v politickém boji je typickou metodou práce fašistických a komunistických režimů,“ obvinilo hnutí SPD média a ministerstvo vnitra.

Do připravované zprávy měli možnost nahlédnout redaktoři Aktuálně. „Hnutí SPD není z pohledu definice ministerstva vnitra extremistickým subjektem. Vybírá si ale podobná témata jako pravicoví extremisté a nezřídka k nim zaujímá i podobné názory. V některých případech jsou vyjádření představitelů SPD i radikálnější než vyjádření představitelů tradičních pravicově extremistických stran,“ zveřejnil server část zprávy týkající se SPD.

Experti na extremismus zprávu dokončili, nyní čeká na podpis ministra vnitra v demisi Lubomíra Metnara. Poté dokument může jít do připomínkového řízení, ve kterém se ke zprávě vyjadřují různé úřady, a pak ho teprve může schválit vláda. „Ta zpráva musí být vyprecizovaná. Na příští či přespříští vládě to asi nebude,“ řekl webu Metnar. Připustil také, že v dokumentu o SPD jsou „nějaké zmínky“.

Velkou část veřejnosti pobouřili například výroky předsedy SPD Tomia Okamury a poslance Miloslava Roznera o koncentračním táboru v Letech. Nenávistnou ideologii Tomia Okamury a dalších členů SPD odsoudili zástupci národnostních menšin.

 

voš, red