Čeští dolaroví milionáři

ČR má více než 28 tisíc dolarových milionářů, jejich počet vzrostl o 11 procent

Čeští dolaroví milionáři
ČR má více než 28 tisíc dolarových milionářů, jejich počet vzrostl o 11 procent

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Česká republika má v současnosti přes 28 tisíc dolarových milionářů. Jejich počet se za poslední rok zvýšil o téměř jedenáct procent. Jejich celkové jmění se pak blíží hranici 70 miliard dolarů. Ve své zprávě o tom informuje společnost CapGemini. Českých dolarových milionářů je v současnosti 28 140, takže jejich počet za poslední rok vzrostl o 10,8 procent. Majetek českých milionářů se pak zvýšil o 13 procent na celkových 68,5 miliard dolarů, což je při současném kurzu okolo 1,5 bilionu korun. 

„Největší zásluhu na bohatnutí movitých investorů měl rostoucí HDP ve výši 4,6 procent, 6,5 procent nárůst cen nemovitostí a výkonnost lokálních investičních trhů, jejichž celková tržní kapitalizace raketově vzrostla o 30 procent,“ uvádí zpráva CapGemini World Wealth Report 2018.

Podle ní se kromě českých dolarových milionářů zvýšil i celkový světový počet a sice o 1,6 milionu. Jejich celkový majetek podle CapGemini přesáhl hranici 70 bilionů dolarů a podílí se jím na světovém bohatství skoro ze 35 procent. Největší počet dolarových milionářů pochází z USA, Japonska, Německa a Číny. Tyto země jich mají více než 61 procent. 

Nejbohatším Čechem je v současnosti majoritní vlastník holdingu PPF Petr Kellner. Do české špičky patří i například současný český premiér Andrej Babiš, právník a podnikatel Daniel Křetínský, či další podnikatelé Karel Komárek a Radovan Vítek. Babiš je zároveň nejbohatším Slovákem. Nejbohatším člověkem na světě je pak podle aktuálního měření zakladatel a šéf Amazonu Jeff Bezos, kterého následuje šéf Microsoftu Bill Gates. Na třetím místě je nově zakladatel a šéf sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg, který přeskočil investora Warrena Buffeta.

, tk

10. července 2018