Světlana, Tata Bojs a Vlasy

Světlana, Tata Bojs a Vlasy

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Tata Bojs v DOXu

Tata Bojs slaví 30 let své existence neotřelou výstavou v Centru DOX, která je dílem vizuálního umělce a jednoho ze zakládajících členů kapely Milana Caise. Základní myšlenka celé expozice je nahlížení minulosti optikou současnosti. Výstava je rozdělena do deseti kapitol, které vždy reflektují určité časové období.              

TATA 30JS, DOX , Praha, do 4. 3. 2019.

 

Kéž slunce svítí

Vlasy zůstanou nesmrtelné hlavně díky filmovému zpracování Miloše Formana. V režii Šimona Cabana je s podtitulem „květiNOVÉ děti“, který naznačuje nadčasovost muzikálu, uvede i Divadlo Kalich. Zazní songy jako Vodnář, Donna, Je snadné nemít rád, Manchester, Život mám a další.              

Vlasy, režie: Šimon Caban, Divadlo Kalich, Praha, premiéra: 18. 1. 2019.

 

Co viděla Anna

Francouzský investigativní novinář Jacques je talentovaný a nestranný, proto upoutá pozornost Vatikánu, který si jej najme na speciální vyšetřování – v jedné malé vesnici údajně došlo ke zjevení. Pannu Marii viděla Anna, zbožná a citlivá dívka, jež se díky události dostává do centra pozornosti.              

Zjevení, režie: Xavier Giannoli, premiéra: 17. 1. 2019.

 

Děti ze stanice narkomanů

Mladistvá narkomanka líčí svůj příchod na berlínské sídliště s minimem možností zábavy pro děti i rozvod rodičů, což jsou dvě události, které ji dostanou do hašišové party. Dívka propadá drogám, žebrá, krade, pokouší se z bludného kruhu dostat… Předlohou představení Pidivadla je stejnojmenná kniha ze 70. let 20. století.              

My děti ze stanice ZOO, režie: M. Dvořák a L. Kožinová, Pidivadlo, Praha, premiéra: 14. 1. 2019.

 

Historie obrázkově

Komiksová kniha zachycující významné momenty naší historie a předkládající zajímavé informace o významných osobnostech z oblasti kultury, vědy nebo sportu se dočkala druhého, rozšířeného vydání. Publikace získala několik ocenění – například cenu učitelů v celostátní anketě nebo komiksovou cenu Muriel.              

Jiří Černý: Obrázky z moderních československých dějin 1945–1989, Pikola 2018, 144 stran.

 

Narozeninový večírek

Klub Rock Café slaví už 28. narozeniny. Na narozeninový večírek přijdou zahrát Pio Squad, Timudej, Akustik. Večer otevře speciální pokračování show Kvůli čeho? v podání Vojtěcha Bráníka Dvořáka, který vyzpovídá tři hosty, pro něž je Rock Café srdcovou záležitostí – svou přítomností potěší například Jindřich Šídlo. 

28. narozeniny Rock Café, Praha, 12. 1. 2019 od 19.00.

 

Nejkrásnější švédská pohádka

Ústecké Činoherní studio přijede do Prahy s představením pro celou rodinu, zvláště pro příznivce Astrid Lindgrenové. Dobrodružství ztřeštěné Ronji a jejího přítele na život i na smrt Birka zná snad každý, ať už četl knihu, anebo viděl film. Přijďte do Švandova divadla na pohádku pro všechny, kteří umí snít.              

Ronja, dcera loupežníka, Činoherní studio ve Švandově divadle, Praha, 12. 1. 2019 od 15.00.

 

Příběh Světlany

Světlana je některými považována za největší odbojovou organizaci proti komunistickému režimu v bývalém Československu, jiní v ní vidí uměle vytvořenou organizaci někdejší tajné policie StB. Výstava provede návštěvníky po stopách tajemstvím zahalené protikomunistické organizace.              

Případ Světlana. Proměny obrazu třetího odboje, Národní památník na Vítkově, Praha, do 31. 3. 2019.

 

Týdeník ECHO

11. ledna 2019