Další medaile pro Česko. Sáblíková si dojela pro bronz

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Echo Prime

Druhou medaili pro Českou republiku získala na Zimních olympijských hrách v Pekingu rychlobruslařka Martina Sáblíková. Na trati 5000 metrů si dojela pro bronzovou medaili. Česko se v žebříčku získaných medailí pohybuje zásluhou Sáblíkové a zlaté Ester Ledecké na 15. místě.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková do své sbírky přidala další olympijskou medaili. Tentokrát bronzovou ze závodu na 5000 metrů. Rychlejší než Sáblíková byla pouze Holanďanka Irene Schoutenová, která tak ke zlatu ze závodu na 3000 metrů přidala i zlato z nejdelšího rychlobruslařského závodu. Druhá skončila Kanaďanka Isabelle Weidemannová.

Česká rychlobruslařka bude ze svých pátých olympijských her odjíždět spokojená. Bronz ze čtvrtečního závodu je její sedmou olympijskou medailí a druhým bronzem. Vedle něj má ve své sbírce ještě tři zlaté a dvě stříbrné medaile. V závodě na 3000 metrů se navíc umístila na výborném čtvrtém místě. Celkově je Sáblíková nejlepší českou olympioničkou zimních olympijských her, dosud se o prvenství dělila s běžkyní na lyžích Kateřinou Neumannovou.

Bronz Sáblíkové je druhou olympijskou medailí pro českou výpravu. O tu první se zasloužila lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, když zvítězila v paralelním obřím slalomu na snowboardu a obhájila tak jednu ze svých zlatých medailí ze ZOH v roce 2018.