Kontroverzní seznamka

Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralosti

Kontroverzní seznamka
Seznamka spojovala studentky se zámožnými „cukrouši“. V Belgii ji viní ze zhýralosti

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Princip je to jednoduchý. Internetová seznamka Rich Meet Beautiful slibuje studentkám vzrušující vztah se zámožnými staršími muži a ty zase naopak láká na vidinu mladé, pohledné a inteligentní partnerky. Jenže v Belgii tahle praktika narazila. Po stížnosti jedné z místních univerzit, na něž se seznamka zaměřovala především, skončil případ u soudu. Žalobci viní majitele, Nora Sigurda Vedala, z prostopášnosti a hrozí mu půlroční podmínka i mnohamilionové pokuty, napsal server Guardian

Rich Meet Beautiful po úspěchu ve Skandinávii ecpandovala, do konce roku 2018 seznamka plánovala nabrat v Belgii na 300 tisíc registrací. Okolo kampusů belgických univerzit začaly jezdit automobily s reklamními poutači, které lákaly studentky, aby si „zlepšily životní úroveň tím, že si najdou nějakého svého suggar daddyho (staršího muže, který má vztah s mladší ženou a finančně ji podporuje, nebo jí kupuje dary)“.  

Po stížnosti Université Libre de Bruxelles (Svobodné univerzity Brusel) však Vedal skončil před soudem. Státní zástupce jej viní z prostopášnosti, podněcování veřejnosti k témuž a „porušování antisexistických zákonů“. Vedalovi hrozí šestiměsíční podmínka, pokuta 40 tisíc eur (asi 1,025 milionu korun) za něj samotného a k tomu ještě pokuta 250 tisíc eur (asi 6,4 milionu korun) za jeho společnost. Propagační materiály společnosti by měly být zabaveny.

Vedalův advokát Eric Cusas svého klienta brání s tím, že podniká už patnáct let a je to libertarián. „Ženou se za ním jako smečka, každý ho teď chce chytit pod krkem,“ citoval ho Guardian. „Rich Meet Beautiful je specializovanou stránkou zaměřenou na seznamování jistých lidí, jedněch s pěkným vzhledem, druhých dobře situovaných,“ prohlásil Cusas. Podle něj cokoliv společného se sexem v celém případu vidí jen okolí. Laurent Kennes, mluvčí Université Libre de Bruxelles jeho slova odmítl s tím, že každý přeci moc dobře ví, o co jde.

, jhr