Neštěstí v Egyptě

Tragédie na dovolené. Českého turistu usmrtil v Egyptě žralok

Neštěstí v Egyptě
Tragédie na dovolené. Českého turistu usmrtil v Egyptě žralok

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obětí žraloka se stal v Egyptě stal český turista. Podle informací deníku Echo24 došlo k tragédi ve čtvrtek v letovisku Marsá Alam u Rudého moře. Obětí je údajně muž ve věku 41 let, který byl v Egyptě na dovolené se svou rodinou, manželkou a dětmi. Jeho žena prý také byla svědkem toho, jak mořský dravec na jejího muže zaútočil. 

Rodina vycestovala do Egypta s cestovní kanceláří Exim Tours. Úmrtí turisty potvrdila pro Echo24 mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. „Náš konzul byl telefonicky vyrozuměn o tom, že dnes odpoledne zemřel klient cestovní kanceláře Exim Tours následkem útoku žraloka,“ řekla pro Echo24 Lagronová. „Konzul se následně spojil s delegátem cestovní kanceláře, který informoval asistenční službu a přeobjednal rodině letenky z půdního termínu na dřívější.

Případ vyšetřuje místní policie. „Čekáme na její vyšetřování, abychom zjistili, co se přesně stalo a na základě toho mohli dát jednat, například vydat nějaké doporučení turistům,“ dodala mluvčí.

Marsá Alam je město v jihovýchodním Egyptě jižně od Hurghady. Dříve malá rybářská vesnička je dnes Marsá Alam jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v celé zemi. 

K útokům žraloků dochází v Egyptě podle české diplomacie poměrně často. Místní úřady v moři vytyčily pásma, kde se nesmí šnorchlovat, pouze potápět, protože pohyb lidí žraloky láká. V žebříčku četnosti smrtelných útoků žralokem na člověka, který vypracovalo Floridské přírodovědné muzeum (FLMNH), figuruje Egypt na 12. místě.

 

, red

3. srpna 2018