MEDVEDĚV O UKRAJINCÍCH

Medveděv: Brzy to skončí. Pouze Rusko může dát Ukrajině bezpečnostní záruky

MEDVEDĚV O UKRAJINCÍCH
Medveděv: Brzy to skončí. Pouze Rusko může dát Ukrajině bezpečnostní záruky

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Pravděpodobný kandidát na prezidenta Petr Pavel, generál ve výslužbě, zveřejnil na sociálních sítích text, ve kterém se vymezuje proti lidem, kteří kritizují jeho komunistickou minulost či jeho mlžení kolem prověrek, označuje je za urputniky. Pavel napsal, že je „úplně nesmyslné“ srovnávat to, co dělal jako voják výsadkář, s činností lidí, kteří byli agenty StB a špehovali vlastní obyvatelstvo. Podle historika Petra Blažka příspěvek obsahuje řadu manipulací a nepravdivých informací.

Po začátku konfliktu na Ukrajině svou rétoriku ale výrazně zostřil a patří mezi stoupence plánu na „denacifikaci Ukrajiny“, s níž souvisí i takzvané „speciální vojenská operace“, jak Kreml oficiálně pojmenovává invazi na Ukrajinu.

V posledním příspěvku Medveděv uvedl, že „kyjevský režim si stále vymýšlí jakési bezpečnostní záruky do budoucna, ale je jasné, že mu je nikdo ze sousedů nemůže dát“. Že by se Spojené státy rozhodly přijmout Ukrajinu do NATO, podle něj nepřipadá v úvahu. "V alianci jsou rusofobové, ale ne sebevrazi," uvedl Medveděv.

Bezpečnostní záruky může Ukrajině poskytnout pouze dohoda s Ruskem. „Ale ukrajinské úřady, podněcované západními penězi a raketami, tuto možnost odmítly.“. Americká administrativa v čele s prezidentem Joe Bidenem dle slov Medveděva nyní „vydělává na Ukrajině“. „To brzy skončí. Američané jsou přece zarytí sobci a pracují jen pro sebe,“ dodal.

Medveděv nedávno také napsal, že se ho lidé často ptají, proč jsou jeho příspěvky na Telegramu tak ostré. „Dobře, odpovím: nenávidím je. Jsou to bastardi a zvrhlíci. Chtějí, abychom my, Rusko, zemřeli. A dokud budu naživu, udělám všechno pro to, aby zmizeli.“ Neupřesnil, zda se dotyční „oni“ vztahují k Ukrajincům, západním politikům, nebo snad k obojímu.

 

jaf

23. srpna 2022