Poplatek za parkování

Ovčáček chtěl zaplatit za parkovné za Zemana přes charitu. Přijala až napodruhé

Poplatek za parkování
Ovčáček chtěl zaplatit za parkovné za Zemana přes charitu. Přijala až napodruhé

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Odmítnutí plzeňských radní zaplatit poplatek 1066 korun parkovného za prezidentský konvoj má pokračování. Mluvčí prezidenta Zemana se nabídl, že částku zaplatí sám. Jiří Ovčáček nakonec částku poslal plzeňské charitě, která si je nenechá a pošle je Plzeňskému kraji. Mluvčí poslal částku znovu a uspořádal pro charitu na Twitteru sbírku. „Budu rád, když se přidáte a přispějete na dobrou věc,“ uvedl Ovčáček. Druhý dar už diecéze podle svého mluvčího přijme. 

Plzeňský kraj si loni v říjnu pozval na návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Auta jeho doprovodu zabrala celkem třináct parkovacích míst, ve výsledku stál poplatek za parkování 1066 korun. Kraj požádal město o proplacení, ale radní odmítli s tím, že nesouhlasí s hodnotami prezidenta Zemana.

Částku má nyní zaplatit kraj. Rozhodnutí plzeňských radních ale natolik naštvalo prezidentova mluvčího Ovčáčka, že se rozhodl stejnou částku poslat plzeňské diecézní charitě. „A tím je kauza ubohé exhibice plzeňských radních uzavřena,“ napsal na Twitteru.

Charita však jeho peníze pro své účely nepřijala, pošle je dál Plzeňskému kraji. Ovčáček na to konto peníze poslal znovu. „Plzeňští radní způsobili lavinu! Diecézní Charita Plzeň se ve prospěch Plzeňského kraje zcela zbytečně vzdala 1066 Kč ode mne. Aby nevznikla škoda, právě jsem zaslal Diecézní Charitě Plzeň dalších 1066 Kč, ať pomohou potřebným,“ komentoval Ovčáček. Nakonec se rozhodl na Twitter napsat i číslo transparentního účtu charity v Plzni a vyzval lidi, aby přispěli na dobrou věc.

Plzeňská diecézní charita si podle jejího ředitele Jiřího Lodra druhý Ovčáčkův dar plánuje ponechat, řekl to serveru Aktuálně.cz. „Pokud peníze pošle a nejsou provázané s účelem dluhu, pak má právo poslat dar a ten rádi přijmeme,“ uvedl ředitel diecéze.

, nel, pk