Novinky společnosti Apple

Nové iPhony vyjdou až na 43,5 tisíc. Dostupnější barevná varianta na polovic

Novinky společnosti Apple
Nové iPhony vyjdou až na 43,5 tisíc. Dostupnější barevná varianta na polovic

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Na středeční tiskové konferenci americké technologické společnosti Apple poutaly největší pozornost nové iPhony. Modely XS a XS Max, který může vyjít až na závratných 43 500 korun, designově navazují na loňský iPhone X s displejem takřka přes celou přední stranu. Varianta XR přichází s více barevnými variantami a nižší cenovkou. Firma ve svém sídle v kalifornském Coupertinu rovněž představila novou generaci hodinek Apple Watch.

Zatímco uhlopříčka displeje standardního modelu XS činí 5,8 palce stejně jako u předchozí generace, obrazovka verze XS Max narostla na 6,5 palce. Šéf firmy Tim Cook ji označil za „doposud největší iPhone“. Letošní generace má lepší rozlišení obrazu a lepší zvuk než jeho předchůdce. Apple slibuje rovněž lepší výdrž baterie, u většího modelu až o hodinu a půl.

Zůstává nicméně voděodolný a stále bude využívat kvalitní zobrazovací technologii OLED. Chybět nebude ani technologie odemčení zařízení rozpoznáním obličeje. Tradiční meziroční vylepšení se týká výkonnějšího procesoru, novinkou je však také kapacita paměti až 512 GB a hned 2 sloty na SIM kartu. Jako jednu z hlavních výhod vidí Apple v nové dvojici 12megapixelových fotoaparátů, kterými budou osazena záda každého přístroje.

Zásadní otazník se vznášel nad neceněním novinek na tuzemském trhu a Apple cenovky posunul opět o trochu výš. iPhone XS přijde českého zájemce na 30 tisíc korun, stejně jako iPhone X. XS Max však začíná na doposud nejvyšší startovní ceně „jablečného telefonu,“ a to na 33 tisících, přičemž varianta s kapacitou paměti 512 GB vyjde dokonce na 43,5 tisíce.

Alternativu k hlavní dvojici bude tvořit dostupnější model XR. Ten šetří výrobní náklady zapojením levnější displejové technologie LCD, která bude pohánět obrazovku o velikosti 6,1 palce a s nižším rozlišením. Mezi další kompromisy patří použití méně prémiových materiálů – skla a hliníku, namísto oceli a pouze jedna čočka fotoaparátu oproti dvěma na lépe vybavených modelech. Zato však Apple iPhone XR nabídne v černé, bílé, modré a žluté barvě a dvou odstínech červené, což není u společnosti zvykem. Řekne si za něj o 22,5 tisíce korun.

Krátce předtím Apple představil i nové chytré hodinky Apple Watch Series 4. Nejnovější generace nabízí modernější design s větším displejem. Společnost se u ní soustředila především na funkce hlídání zdraví, kdy hodinky uživatele upozorní například na nepravidelný srdeční tep.

, jhr

12. září 2018