Zdeněk Bakala

Bakala prodává budovy v Karlíně, vydavatelství Economia si nechá

Zdeněk Bakala
Bakala prodává budovy v Karlíně, vydavatelství Economia si nechá

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Podnikatel Zdeněk Bakala prodal skupinu nemovitostí v pražském Karlíně realitnímu fondu Amundi Czech Republic. Součástí komplexu je i multifunkční sál Forum Karlín. Středeční prodej se týká jenom prostor, vydavatelství Economia a další firmy sídlící ve stejné budově, zůstávají u Bakaly. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nezveřejní.

Ačkoliv komplex změnil majitele, firmy patřící Zdeňku Bakalovi zůstanou na stejné adrese i nadále. Stěhování bude časem řešit herní studio Warhorse, do kterého Zdeněk Bakala rovněž investoval. Rostoucímu tvůrci nejúspěšnější české hry Kingdom Come začínají být prostory karlínského Fora malé.

Fakt, že se prodej týká jen budov a nikoliv firem v nich sídlících, potvrdila i tisková mluvčí Šárka Samková z BM Management, firmy spravující Bakalův majetek. „Protože se v souvislosti s touto očekávanou transakcí v minulých měsících objevovaly i spekulace o prodeji mediálního domu Economia, ráda bych Vás ujistila, že Economie není na prodej a Zdeněk Bakala český trh nevyklízí,“ uvedla Samková.

Lidové noviny v létě napsaly, že obchod by měl dosahovat 1,3 miliardy korun. Investice do výstavby komplexu přesáhly miliardu korun, uvedl list.

„Před osmi lety jsem se rozhodl přispět k rozvoji pražského Karlína revitalizací historických průmyslových objektů a výstavbou unikátního administrativně-společenského komplexu. Dnes je správný čas podívat se na nové investiční příležitosti,“ uvedl dnes Bakala.

Forum Karlín se skládá z několika částí. Centrem areálu je multifunkční prostor určený pro pořádání hudebních, společenských a odborných akcí. Součástí komplexu je mediální newsroom vydavatelství Economia, který se nachází v rekonstruovaných prostorách historického objektu někdejší kotlárny. Další částí je administrativní budova nabízející kancelářské plochy s terasami a výhledem do okolí.

Bakala, bývalý spolumajitel těžební firmy OKD, se postupně zbavuje aktiv v Česku. Z velkých majetků mu zde patří vydavatelství Economia (vydává Respekt, Ekonom a Hospodářské noviny), a dosud právě Forum Karlín.

Amundi Czech Republic je součástí skupiny Amundi, jednoho z největších správců aktiv v Evropě.

, nin

1. listopadu 2018