Úspěchy českého kuchařského týmu

Francie smeká před Čechy, umí nejlepší vepřové. Vyhráli v Lyonu a teď je čeká kuchařská olympiáda

Úspěchy českého kuchařského týmu
Francie smeká před Čechy, umí nejlepší vepřové. Vyhráli v Lyonu a teď je čeká kuchařská olympiáda

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Český tým kuchařů slaví další úspěch. Na jedné z neprestižnějších gastronomických soutěží  International Catering Cup ve francouzském Lyonu vybojoval koncem ledna cenu za nejlepší chod z vepřového masa. Vítěznou vepřovou kotletu s kostí plnil národní tým kuchařů rajčaty a sušenou šunkou, ke kotletě podávali polentu, kroketu z vepřového masa, topinamburové pyré a dvě omáčky. Příště čeká český tým kuchařská olympiáda ve Stuttgartu.

Vítězný pokrm chystal kapitán týmu Jan Horký. „Výborné bylo, že jsme zaujali naším jídlem z vepřového masa. Přeci jen, je to naše národní chlouba. Všechny týmy připravovaly plněnou vepřovou kotletu s kostí. My jsme ji plnili rajčaty a sušenou šunkou. Ke kotletě jsme podávali polentu, kroketu z vepřového masa, topinamburové pyré a dvě omáčky, ” uvedl Jan Horký.

Cenu získali Češi už podruhé. „Stali jsme se vlastně nejúspěšnějším týmem v přípravě pokrmů z vepřového masa. Ze šesti ročníků jsme tuto cenu získali dvakrát. Mám z toho velkou radost,” řekl další člen týmu Radek David.

International Catering Cup je jednou z nejprestižnějších gastronomických soutěží na světě. Pořádá se ve francouzském Lyonu od 25. do 26. ledna a zúčastní se ho 12 špičkových kulinářských týmů z celého světa, včetně týmů z Kanady, Singapuru, USA, Francie či Mexika.

Nyní se bude Národní tým kuchařů a cukrářů České republiky chystat na olympiádu do německého Stuttgartu (IKA Culinary Olympics Stuttgart). Koná se v únoru příštího roku. Do té doby bude český tým trénovat už tradičně v Národním zemědělském muzeu.

Vítězství v Singapuru

Český tým kuchařů zvítězil i loni mezi desítkou států v prestižní gastronomické soutěži v Singapuru. Ve vítězném menu představil předkrm z lososa a mušlí, v hlavním chodu hovězí líčka a roštěnou a jako desert jahody a kokosové pyré. Do trojice finálových týmů se dostal ještě Tchaj-wan a Nový Zéland. Menu připravoval šestičlenný tým, kde byl kapitánem opět Jan Horký. Psali o tom ZDE.

20. února 2019