Hodnota společnosti

Zakladatel Tesly Elon Musk prý zvažuje, že firmu převezme

Hodnota společnosti
Zakladatel Tesly Elon Musk prý zvažuje, že firmu převezme

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu napsal, že uvažuje o převzetí firmy. Signalizoval, že za každou akcii tohoto výrobce elektromobilů by zaplatil 420 dolarů, což je výrazně vyšší částka, než činí jejich současná tržní hodnota. Dodal, že financování transakce již má zajištěno.

Nabízená cena ohodnocuje celý podnik zhruba na 72 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč). Je téměř o 23 procent vyšší než pondělní závěrečná cena akcií na burze, která Teslu ohodnocovala na zhruba 58 miliard dolarů. Po Muskově tweetu vykazovala cena akcií proti pondělí růst o více než šest procent a pohybovala se v blízkosti 365 dolarů.

Podle agentury Reuters ale není jasné, zda Musk svůj tweet myslí vážně. Krátce po zveřejnění příspěvku o zvažovaném převzetí Tesly totiž napsal další tweet a v něm „Dobré ráno“, což doplnil smajlíkem.

Musk v současnosti vlastní téměř 20 procent Tesly. Zdroj agentury Reuters uvedl, že téměř pětiprocentní podíl ve firmě koupil státní investiční fond Saúdské Arábie.

,

7. srpna 2018