Tommy Robinson chce do Bruselu. Kandiduje v eurovolbách
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Britský krajně pravicový aktivista Tommy Robinson se bude v květnových volbách do Evropského parlamentu (EP) ucházet o mandát jako nezávislý kandidát. Oznámil to na čtvrtečním mítinku v Manchesteru. Hned v úvodu kampaně však narazil na problém se zákonem. Policie mu zakázala rozdávat lidem hamburgery, neboť by jimi mohl uplácet voliče, uvedla dnes televize Sky News.
Zakladatel protipřistěhovalecké Anglické obranné ligy (EDL) před několika stovkami voličů prohlásil, že se pouští do boje „Davida s Goliášem“ a že hodlá v Bruselu reprezentovat „zrazenou dělnickou třídu“. „Všichni jsou rozčarováni těmi lháři v parlamentu,“ řekl aktivista s občanským jménem Stephen Yaxley-Lennon, který označuje odklad odchodu Británie z Evropské unie za zradu. O přízeň voličů bude bojovat v severozápadním anglickém regionu, který je jedním z 12 britských volebních obvodů.
Robinson, který měl v minulosti opakovaně problémy s dodržováním zákonů a několikrát byl odsouzen za napadení či podvody, se dostal do potíží s policisty i na čtvrtečním mítinku na jižním předměstí Manchesteru. Strážci zákona jej přiměli zastavit rozdávání hamburgerů a párků, o něž byl mezi návštěvníky akce velký zájem. Policisté mu podle Sky News vysvětlili, že porušuje volební zákon, neboť bezplatné občerstvení na mítincích je v Británii považováno za uplácení voličů.
Robinson se měl začátkem dubna zúčastnit konference o rodině v Poslanecké sněmovně v Praze, kterou však po vlně kritiky pořádající poslanec Milan Pour (ANO) zrušil. Na následné ohlášené setkání s novináři kontroverzní britský aktivista nedorazil.
Britští voliči budou vybírat 73 europoslanců v případě, že parlament v Londýně podle všeobecného očekávání do 22. května neschválí brexitovou dohodu. Podle průzkumů by měli nejvíce hlasů získat labouristé, o další místa se podělí konzervativci s dvěma protievropskými formacemi – Stranou nezávislosti Spojeného království a Stranou pro brexit.