Jack Daniel’s se zříká inkluze a woke politiky. Hlásí návrat ke „zdravému rozumu“
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Producent populární whisky se odklání od progresivistů. Palírna Jack Daniel's z amerického Tennessee se přidává k výrobci motocyklů Harley-Davidson, zříká se woke agendy v pracovním prostředí a znovu do podnikání vrací "zdravý rozum". Mateřská společnost Brown-Forman oznámila v interním e-mailu svým zaměstnancům, že upouští od woke politiky a ukončuje dosavadní inkluzivní programy a další progresivistické tendence kvůli rostoucímu tlaku široké veřejnosti. Jack Daniel's už nepovažuje pokrok v oblasti rozmanitosti, rovnosti a inkluze (DEI) za středobod pracovní kultury, píše britský deník The Telegraph.
Největší vinařská a lihovarnická společnost v USA se přidává k dalším velkým firmám, které v poslední době rezignovaly na zavedení LGBT programů. Firma ruší odměny pro vedoucí pracovníky, kteří prosazovali větší pokrok v oblasti rozmanitosti, rovnosti a inkluze. Zrušila také přijímání zaměstnanců nebo dodavatelů podle woke kvót a sponzorování progresivistických akcí. Manažeři, vedoucí pracovníci i zaměstnanci a jejich bonusy už nejsou vázány na DEI, ale na obchodní výsledky.
"Svět se vyvíjí, naše podnikání se změnilo a právní i vnější prostředí se dramaticky posunulo, zejména v rámci Spojených států. Vzhledem k této nové dynamice musíme naši práci přizpůsobit tak, aby i nadále vedla k obchodním výsledkům a zároveň vhodně zohledňovala současné prostředí, ve kterém se nacházíme," uvádí Brown-Forman. Lihovarnická společnost se zříká účasti v každoročním žebříčku společností, jejichž pracovní prostředí je hodnoceno podle toho, jak moc je přátelské k LGBT lidem. Firma také ruší spolupráci s velkým množstvím dodavatelů, kteří pochází především z řad menšin, což vychází z firemního programu pro diverzitu a inkluzi z roku 2019, uvádí zpravodajský server FoxNews.
Brown-Forman v e-mailu prohlásili, že se do podnikání musí vrátit "zdravý rozum." Firma, jenž sídlí v Kentucky a na trhu s alkoholem se pohybuje více než 150 let, kromě americké whisky Jack Daniel's vyrábí také mexickou tequilu Herradura a malinový likér Chambord podle francouzské receptury.
Zpráva přichází uprostřed vlny rostoucího tlaku na firmy a velké konglomeráty, které postupně odchází a upouští od progresivní pracovní politiky. Majitel likérky se tímto krokem přidává po bok legendární motocyklové značky Harley-Davidson nebo výrobce zemědělských strojů John Deere. Podle portálu televizní stanice Fox News čelil Harley-Davidson roky stížnostem dlouholetých zákazníků, včetně zarytých motorkářů, kteří tvrdili, že je společnost se sídlem v Milwaukee „využila“ k vybudování své „tvrďácké“ značky, a pak je opustila, když se popularita motocyklu rozšířila mezi další skupiny jezdců.
Big news: The next company we were set to expose was @JackDaniels_US.
— Robby Starbuck (@robbystarbuck) August 22, 2024
They must have been tipped off by us going through employee LinkedIn pages.
They just preemptively announced that they’ll be making these changes:
• Ending participation in the @HRC’s Corporate Equality… pic.twitter.com/0O1DkkIKrO
Obě tyto firmy se k tomuto kroku rozhýbaly poté, co se na sociálních sítích a v médiích dostalo velké pozornosti konzervativnímu aktivistovi Robbymu Starbuckovi. Filmař, dokumentarista a politický komentátor totiž spustil silnou online kampaň proti woke politice v americké firemní a korporátní kultuře. Starbuckova kampaň se stala virálem a hojně jí sdíleli zastánci konzervativních a pravicových hodnot, včetně miliardáře a šéfa Tesly Elona Muska. Robby Starbuck krok výrobce Jack Daniel's ocenil s tím, že jeho kampaň nutí multimiliardové organizace ke změně pracovní politiky. "Vítězíme a jeden po druhém vrátíme do korporátní Ameriky zdravý rozum," prohlásil Starbuck.