PREZIDENTSKÉ VOLBY V AMERICE

Nahradí Demokraté Bidena jiným kandidátem na prezidenta? Rozhodnout by mohla TV debata, tvrdí DailyMail

PREZIDENTSKÉ VOLBY V AMERICE
Nahradí Demokraté Bidena jiným kandidátem na prezidenta? Rozhodnout by mohla TV debata, tvrdí DailyMail

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Stále více americká veřejnost spekuluje o možnosti, že by Demokratická strana vyměnila svého kandidáta na prezidenta do listopadových voleb Joa Bidena. Domněnky podněcuje téměř každé veřejné vystoupení současného amerického prezidenta v poslední době, kdy se Biden nechává podepírat bývalým prezidentem Barackem Obamou či video, na kterém ztuhne a celou minutu jen nepřítomně zírá. Podle serveru DailyMail podobné incidenty pobízí k myšlence, že Biden z kandidatury buďto odstoupí sám, nebo bude k odstoupení nucen.

„Odstoupení by bylo velkým rizikem. Existuje však určitá hranice, pod kterou je pokračování v kandidatuře větším rizikem,“ uvedl na sociálních sítích volební expert Nate Silver a dodal, že neví, zda se Biden pod touto hranicí nachází. Dále Silver poznamenal, že Bidenovo hodnocení dosáhlo nového minima, a to 37,4 procenta. Hlavními obavami voličů je Bidenův věk, kterému by na konci mandátu bylo 86 let.

James Caville, hlavní stratég prezidentské kampaně Billa Clintona, zase uvedl, že Biden neměl kandidovat vůbec.

Bidenův tým naplánoval jednu z nejčasnějších prezidentských debat v historii, která má proběhnout 27. června na CNN, a dokázat tak odpůrcům, že Biden nikam neodchází. Mnoho odborníků ale tuto debatu považuje za Bidenovu poslední šanci, jak voliče ujistit, že se na svou funkci hodí.

DailyMail uvedl, že pokud Biden v prvním střetu s Donaldem Trumpem klopýtne, bude zapotřebí řady liberálních velikánů, kteří by ho donutili odstoupit. „Byli by jimi Barack Obama, Bill Clinton, Nancy Pelosiová a Chuck Schumer. Museli by to být všichni čtyři společně,“ řekl jeden z demokratických stratégů. Pokud by měla výměna proběhnout, jednalo by se o velice komplikovaný a riskantní proces. Někteří odborníci se však domnívají, že pečlivá příprava a provedení by mohli fungovat v prospěch Demokratické strany.

kvr

17. června 2024